شکل گیری بیش از 75 هزار تجارت جدید بر بستر فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران ، مهندس علی حکیم جوادی در مراسم آغاز واگذاری خطوط اینترنت پرسرعت به شهرستان آران و بیدگل ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته در برنامه پنجم، می بایست تا پایان برنامه پنجم، 60 در صد خانوارهای ایرانی به باند پهن دسترسی داشته باشند.

وی افزود: با پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، بستر لازم به منظور تحقق این شاخص برنامه پنجم مهیا خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: یکی از راه های کاهش شکاف دیجیتالی، استفاده از باند پهن می باشد به گونه که به واسطه آن می توان فاصله ها را حذف و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را محقق کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعات صورت گرفته، افزایش 10 درصدی ضریب نفوذ در این حوزه موجب افزایش 1.4 درصدی تولید ناخالص داخلی می شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که توسعه فناوری اطلاعات در تمامی حوزه تاثیر گذار است تصریح کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه، می بایست طی پنج سال آینده 30 درصد آموزش ها به صورت الکترونیکی به متقاضیان ارائه شود که با تحقق این شاخص از برنامه فاصله ها با استفاده از این بستر به حداقل خواهد رسید و تفاوتی میان نقاط مختلف کشور وجود نخواهد داشت.

مهندس علی حکیم جوادی تاکید کرد: بخش خصوصی در تمامی حوزه ها و زمینه ها باید ورود کرده و کاهش فاصله ها را تمامی زمینه ها را سرعت ببخشد.رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران استان اصفهان را یکی از استان های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و گفت: ارائه اینترنت پرسرعت در شهرستان آران و بیدگل موجب می شود این شهر به یکی از اساسی ترین زیرساخت های قرن 21 مجهز شود.وی افزود: با توجه به زمینه های علمی، دانشگاه ها و حوزه های علمیه فعال در این شهر و همچنین با توجه به جمعیت این شهرستان، می بایست ظرفیت این فناوری در سطح استان به سرعت افزایش پیدا کند.

 این گزارش حاکی است، دیدار با فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این شهرستان از دیگر برنامه های معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سفر بود.

 در این دیدار مهندس حکیم جوادی توضیحاتی در خصوص بستر های مهیا شده برای فعالیت بخش خصوصی ارائه داد و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این شهرستان نیز پیشنهادهای و مشکلات موجود در این حوزه را مطرح کردند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA