• اخبار
  • اخبار اقتصادی - اخبار سیاسی

ابلاغ حذف پرداخت تفاوت تطبیق حقوق مدیران سیاسی

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران قانون حذف تبصره 3 ماده 71 قانون مدیریت خدمات كشوری مبنی بر حذف پرداخت تفاوت تطبیق حقوق مدیران سیاسی را برای اجرا به معاونت برنامه‌یزی و نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت وسرمایه‌نسانی ریاست جمهوری ابلاغ كرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مصوبه یاد شده در جلسه چهارشنبه دوم آذر 1390 در مجلس شورای اسلامی تصویب و دوم آذر 1390 به تایید شورای نگهبان قانون اساسی رسیده بود.

در تبصره 3 ماده 71 قانون مدیریت خدمات كشوری آمده بود: مقامات مذكور در این ماده كه حداقل دو سال در پست مدیریت‌های سیاسی انجام وظیفه نموده یا بنمایند پس از تصدی مقام در صورتی كه به سمت پایین‌تری منصوب شوند، چنانچه حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر آنها در مسئولیت جدید از 80 درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر وی در پست قبلی كمتر باشد به میزان مابه‌التفاوت (تا 80 درصد) را تفاوت تطبیق دریافت خواهند نمود.

همچنین در این تبصره آمده بود كه این تفاوت تطبیق با ارتقاهای بعدی (عوامل شغل و شاغل و فوق العاده‌ها) مستهلك می‌گردد و این مابه‌التفاوت در محاسبه حقوق بازنشستگی و وظیفه نیز ملاك عمل خواهد بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA