شکست تیم ملی والیبال در برابر ایتالیا

تیم ملی والیبال كشورمان در آخرین مسابقه خود در دوازدهمین دوره جام جهانی والیبال از ایتالیا شكست خورد.

تیم های ایران و ایتالیا در شهر توكیو به مصاف هم رفتند و در پایان ایتالیا با نتیجه سه بر یك قهرمان آسیا را شكست داد.

خولیو ولاسكو در این مسابقه امیر حسینی، مهدی بازارگرد، فرهاد ظریف، علیرضا نادی، محمد موسوی، فرهاد نظری افشار و آرش كمالوند را به عنوان بازیكنان اصلی به میدان فرستاد.

در ست نخست این مسابقه سرویس های خوب بازیكنان ایتالیا دریافت عقب زمین تیم ایران را با مشكل مواجه كرد تا توپ ها به خوبی در اختیار امیر حسین قرار نگیرد. دفاع روی تور هم دیگر عامل برتری ایتالیا در این ست بود تا در نهایت با نتیجه 25 بر 13 به سود این تیم به پایان برسد.

ولاسكو با به میدان فرستادن مهدی مهدوی، امیر غفور و پوریا فیاضی از ابتدای ست دوم تلاش كرد تا روند بازی را تغییر دهد و تاحدودی هم در این امر موفق شد. بازی در امتیازات آغازین این ست پایاپی پیش می رفت اما در ادامه، بازیكنان ایتالیا با استفاده از برتری خود در سرویس و توپ های برگشتی بازهم فاصله را افزایش داد تا در نهایت با نتیجه 25 بر 17 به پیروزی برسد.

سه دفاع روی تور بسیار خوب در آغاز ست سوم و عملكرد درخشان امیر غفور فاصله امتیازات را در این ست به نفع ایران رقم زد. در ادامه این ست استفاده بازیكنان كشورمان از سرویس های خوب و عملكرد مطلوب در دفاع روی تور درصد خطا را در تیم حریف افزایش داد تا در پایان این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران رقم بخورد.

در ست چهارم هم بازیكنان ایران بازی را خوب آغاز كردند و با نتیجه پنج بر یك هم از حریف پیش افتادند اما در ادامه ایتالیایی ها با جبران امتیازات از دست رفته به تدریج خود را پیش انداختند. سرویس های خوب بازیكنان ایتالیا در این ست این فرصت را در اختیار ایتالیا گذاشت تا در پایان با نتیجه 25 بر 18 به پیروزی برسد.

با این نتیجه ایتالیا هر سه امتیاز بازی را به دست آورد تا با 24 امتیاز به رده سوم صعود كند و برای مشخص شدن سهمیه المپیك 2012 لندن در انتظار نتیجه بازی امروز برزیل و ژاپن بماند.

ایران هم با 12 امتیاز همچنان در مكان هشتم باقی ماند و برای باقی ماندن در این رتبه باید صربستان در بازی امروز خود مقابل آمریكا هیچ امتیازی به دست نیاورد.

به این ترتیب تیم ملی كشورمان با پنج پیروزی مقابل تیم های ژاپن، صربستان، لهستان، آرژانتین و مصر و شش شكست مقابل كوبا، آمریكا، چین، برزیل، روسیه و ایتالیا به كار خود در دوازدهمین دوره جام جهانی والیبال پایان داد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA