• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

راه اندازی مركز دفاع سایبری برای مقابله با تهدیدات اینترنتی

سردار سرتیپ پاسدار 'غلامرضا جلالی' در چهارمین همایش ملی بسیج و پدافند غیرعامل طی سخنانی با اشاره به ادغام دبیرخانه و سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: خوشبختانه با ادغام دبیرخانه و سازمان پدافند غیرعامل و همراهی و رئیس جمهوری و پیگیری سرلشكر فیروزآبادی مشكلات برطرف شد و تلاش می‌كنیم در پرتو این ایجاد هماهنگی اقداماتی را با رویكرد جدید داشته باشیم.

وی خاطر نشان كرد: دبیرخانه پدافند غیرعامل به امور اجرایی نمی‌پردازد و تلاش می‌كند كه اگر دستگاهی به مصوبه ای احتیاج داشت آن مصوبه را در دستور كار قرار دهد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل كشور اضافه كرد:تصمیمات دبیرخانه پدافند غیر عامل با توجه به جایگاه فعلی‌اش همتراز با تصمیمات هیئت دولت و متمركز بر حل مشكلات و ناهماهنگی‌های بین دستگاه‌ها است.

جلالی ادامه داد: دبیرخانه پدافند غیرعامل را در سه سطح سازماندهی و فعال كرده‌ایم، كه سطح اول سطح كارشناسی، سطح دوم سطح نمایندگان عضو كمیته دایم پدافند غیرعامل و دستگاه‌های ذیربط و سطح سوم نیز سطح سرلشگر فیروزآبادی، وزرا و معاون راهبردی رئیس جمهور است.

وی تصریح كرد: رویكرد سازمان پدافند غیرعامل در برنامه 5ساله پنجم نسبت به دستگاه‌های مختلف رویكردی هدایتی، تشویقی و مشاركتی داشت.

رییس سازمان پدافند غیرعامل كشور گفت: اگر دستگاه‌ها بخواهند قانون را دور بزنند ممكن است سازمان پدافند غیرعامل نسبت به آنها رویكردی تنبیهی و توقفی باشد.

جلالی با بیان اینكه فعال شدن قرارگاه‌های دفاع غیرعامل در حوزه‌های مختلف از جمله اقدامات سازمان پدافند غیرعامل است، خاطر نشان كرد: قرارگاه فرماندهی سایبری در سازمان پدافند غیرعامل راه اندازی شده و همچنین برنامه‌های قرارگاه‌های دفاع بیولوژیك، دفاع هسته‌ای و دفاع شیمیایی در حال آماده سازی است تا در جلسات دبیرخانه سازمان به تصویب برسد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل كشور با بیان اینكه یكی از تهدیدات, حملات سایبری است، گفت: آموزش مفاهیم سایبری، تهدیدات سایبری، كنترل دسترسی به شبكه‌های رایانه‌ای و ایجاد مراكز دفاع سایبری در دستگاه‌ها را در دستور كار قرار داده‌ایم. ضمن اینكه امسال 10 استان را برای راه اندازی مركز دفاع سایبری در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: همچنین مركز مشتركی را با همكاری وزارت دفاع و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نام مركز دفاع سایبری تشكیل داده ایم كه در آن آزمایشگاه ویروس شناسی راه اندازی شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA