فرهنگ عاشورا تنها راه نجات بشریت است

 رییس جمهوری اسلامی ایران گفت : خدا را سپاسگزاریم كه امروز فرهنگ عاشورا و مكتب راهنمای ملت ما در صحنه های مختلف جهانی مطرح بوده و به یقین این مكتب تنها راه نجات بشریت است.

محمود احمدی نژاد روز دوشنبه هفتم آذر ماه در دیدار بسیجیان نهاد ریاست جمهوری، افزود : تا زمانی كه این روحیه در ما زنده است پیروزیم و باید به سمتی حركت كنیم كه این روحیه در سراسر جهان فراگیر شود و به فضل الهی نیز اینچنین خواهد شد چرا كه وعده الهی است.

وی در مورد ویژگی ها و روحیه بسیجی بودن، گفت:بسیج جلوه ای از حقیقت انسانی، روح الهی و فطرت خدایی است.

رییس جمهوری با بیان این كه اگر خودخواهی ها، حسادت ها و تمایلات مادی كنار گذاشته شود تنها فطرت الهی انسان باقی می ماند، ادامه داد : فطرت الهی در همه انسان ها مشترك است و براساس توحید آفریده شده و بالقوه، پاك، عدالتخواه، سرشار از محبت، عالم و حكیم است.

احمدی نژاد اضافه كرد: هر فردی در هر كجای عالم به هر نسبتی كه پیرایه ها، تمایلات مادی و خودخواهی ها را كنار بزند و خداجویی، عدالت طلبی، عشق و پاكی را در خود زنده كند، بسیجی است.

رییس جمهوری ادامه داد: بسیجی كسی است حلقه هایی كه انسان را به زمین متصل می كند پاره و حلقه هایی را كه انسان را به آسمان می رساند تقویت می كند.

وی با یادآوری این كه نقطه اوج بسیجی، انسان كامل و امام است، گفت: انسان كامل همه زیبایی ها را در خود تجلی كرده و از همه زشتی ها به دور است. او حلقه اتصال عالم با خداست كه ما اسم آن را ولایت گذاشته ایم.

احمدی نژاد با اشاره به این كه سرنوشت عالم را كسانی تغییر می دهند كه از وابستگی های مادی فاصله گرفته اند و به حقیقت انسانی خود نزدیك شده اند، اظهار داشت: خدا را سپاسگزاریم كه امام راحل آمد و چشم ها را باز كرد و یك بار دیگر ارزش، كرامت و عظمت انسان را در دنیا زنده گردانید.

رییس جمهوری بسیج را در عرصه اجتماع تجلی همه خوبی ها و زیبایی ها ذكر كرد و گفت: بسیجی مظهر پاكی، اخلاص، مهرورزی و عشق است و هرچه یك فرد به ارزشهای الهی و انسانی نزدیكتر باشد بسیجی تر است.

رییس جمهوری یكی از ارزشهای الهی را عشق و محبت به مردم دانست و گفت: پیامبر ما برای همه انسان ها و حتی برای دشمنان و كسانی كه شمشیر به دست گرفتند مظهر عشق بود.

 

وی با تاكید بر این نكته كه بسیجی خدمتگزار است، گفت: تمام زندگی پیامبر خدمتی بی منت بود بنابراین بسیجی مظهر خدمت بی منت و عدالتخواهی است.

رییس قوه مجریه با بیان این كه ضامن گسترش توحید، پاكی، محبت، خدمتگزاری و حاكمیت الهی و استقرار عدالت است، ادامه داد: خدا را سپاسگزاریم كه در گوشه و كنار و در تمام نقاط این كشور بسیجیان حضور پرنشاط، سازنده و تعالی آفرین دارند و پرچمدار توحید، عشق، عدالت و پاكی هستند.

رییس جمهور همچنین به واقعه عاشورا و محرم اشاره كرد و افزود : از خدا می خواهم كه ملت و رهبری عزیز ما را در پناه مكتب عاشورا و عنایات امام عصر (عج) تا پیروزی نهایی، موید نگه دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA