قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در برابر مصر

تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بار در طول تاریخ موفق شد تیم مصر را تسلیم كند تا به پنجمین پیروزی خود در جام جهانی والیبال دست یابد.

تیم های ایران و مصر در هفتمین مسابقه خود در شهر فوكوئودا به مصاف هم رفتند و در پایان این تیم ملی كشورمان بود كه با نتیجه سه بر صفر قهرمان آفریقا را به زانو در آورد.

ملی پوشان كشورمان در این مسابقه با تركیب اولیه علیرضا نادی، فرهاد ظریف، امیر حسینی، محمد موسوی، مهدی بازارگرد، حمزه زرینی و پوریا فیاضی به میدان رفتند.

در ست نخست این مسابقه دریافت های نسبتا خوب بازیكنان ایران و عملكرد بسیار خوب در دفاع روی تور باعث شد تا برای نخستین بار در طول این رقابت ها تیم كشورمان در ست اول به پیروزی برسد. نتیجه این ست 25 بر 18 به سود ایران رقم خورد.

در ست دوم دریافت های بازیكنان ایران این فرصت را به خوبی در اختیار امیر حسینی به عنوان پاسور قرار داد تا از نقشه های مختلف در خط حمله استفاده كند. عملكرد محمد موسوی و علیرضا نادی در دفاع روی تور هم در این ست چشمگیر بود. نتیجه این ست نیز 25 بر 21 به سود ایران ثبث شد.

در ست سوم بازهم بازی برتر بازیكنان ایران ادامه داشت كه این موضوع باعث ایجاد اشتباهات متعدد در بازیكنان مصر شد و امتیازات زیادی از این موضع به تیم كشورمان رسید. این ست هم با نتیجه 25 بر 15 به سود ایران رقم خورد.

در این ست كار بسیار خوب بازیكنان ایران در دفاع روی تور 14 امتیاز برای تیم كشورمان به همراه داشت.

با این نتیجه تیم ملی كشورمان 12 امتیازی شد و هم امتیاز با كوبا اما به دلیل پیروزی بیشتر، بالا تر از این تیم در رده چهارم جدول رده بندی مسابقات قرار گرفت كه تا كنون دو رتبه نسبت به روز قبل بالاتر است.

تیم ملی كشورمان در هشتمین بازی خود در این دوره از رقابت ها از ساعت 9:30 فردا (سه شنبه) به مصاف چین می رود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA