ابلاغ شیوه نامه آزمون مدارس نمونه دولتی تا پایان آذر ماه

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ شیوه نامه مشترك آزمون مدارس نمونه دولتی، خاص و تیزهوشان تا پایان آذر ماه سال جاری به استان ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، ابراهیم سحرخیز افزود: هم اكنون منتظر آمار ظرفیت های ایجاد شده برای ثبت نام پایه های اول سال تحصیلی آینده از سوی ادارات كل آموزش و پرورش استان ها هستیم.

وی ادامه داد: به محض دریافت آمار ظرفیت استان ها، این شیوه نامه در قالب یك دفترچه ای تنظیم و در اختیار آنها قرار می گیرد و هر استان براساس آماری كه در دفترچه ذكر شده مبادرت به جذب و گزینش دانش آموزان برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان خواهد كرد.

 معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین با بیان اینكه امسال رویكرد توسعه مدارس هوشمند به طور جدی در دستور كار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، اظهار داشت: تا پایان سال 50 درصد مدارس نمونه دولتی و خاص هوشمندسازی می شود.

سحرخیز به هوشمندسازی 20 هزار مدرسه در سطح كلان تمام دوره های تحصیلی اشاره كرد و گفت : این موضوع نیز از سوی وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی پیگیری می شود و در این زمینه وزارتخانه مكلف شده اعتبار لازم را در اختیار استان ها قرار دهد.

وی اضافه كرد: این در حالی است كه براساس مصوبه هیات وزیران، دستگاه های دولتی می توانند در زمینه هوشمندسازی مدارس مشاركت داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش هوشمندسازی مدارس را گامی به سوی اجرایی شدن تحول در فرآیند یاددهی – یادگیری دانست و ابراز امیدواری كرد كه با هوشمندشدن مدارس، نگرش معلمان و دانش آموزان به اداره كلاس دگرگون شود.

سحرخیز گفت: روش های سنتی باید برای همیشه از آموزش و پرورش رخت ببندد و روش های نوین و فعال كه دانش آموز محور است در كلاس های درس حاكم شود و معلم نیز نقش تسهیل گر و هدایت كننده را داشته باشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA