تامین امنیت فضای مجازی از دغدغه های جدی دولت دهم است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تامین و برقراری امنیت فضای مجازی و سایبری از دغدغه های جدی دولت دهم است. به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران،علی حكیم جوادی گفت : با توجه به اهمیت امنیت در فضای سایبری، 9 بند از اساسنامه جدید سازمان فناوری اطلاعات ایران به این حوزه اختصاص داده شده است.

وی افزود: بر همین اساس، تكالیفی كه در این حوزه بر عهده سازمان فناوری اطلاعات ایران قرار دارد كه در قالب 9 بند در اساسنامه جدید دیده شده تا بستری مناسب، امن و پایدار برای تولید، انتقال و بهره برداری از اطلاعات ایجاد شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دو سال گذشته در سطح كشور اظهار داشت: یكی از مهمترین تلاش های صورت گرفته، سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ) است كه بر اساس آن 9 سیاست اصلی در این حوزه ابلاغ شده است.

حكیم جوادی با بیان این مطلب كه اسناد بالا دستی كاملی در این حوزه تدوین و ابلاغ شده ،گفت: سند افتا یكی دیگر از اسناد بالا دستی در این حوزه می باشد كه در حال حاضر تصویب و ابلاغ شده است.

حكیم جوادی تصریح كرد: بومی سازی در حوزه امنیت صنعت افتا یكی از موضوعات جدی مدنظر در كشور است و در تلاش هستیم تا از شركت های فناور فعال در این حوزه در جهت اجرایی كردن فعالیت های تدوین شده استفاده كنیم.

وی با اشاره به قوانین و مقررات موجود در این حوزه تاكید كرد: از آنجایی كه حوزه فناوری اطلاعات در حال حاضر در تمامی ابعاد زندگی بشر نفوذ كرده می بایست به مسائل حقوقی و قوانین در این بخش توجه ویژه ای صورت پذیرد.

وی افزود: هم اكنون ، در كمیته حقوقی و قوانین كارگروه فاوا ( فناوری اطلاعات و ارتباطات ) تلاش هایی در دست اجرا است تا قوانین و مقررات مورد نیاز در این حوزه احصاء شود و نیازهای جدید مرتفع شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA