اعطای معافیت به تك فرزند ذكور به شرط پدر بالای 60 سال

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد: مقررات اعطای معافیت كفالت به تك فرزند ذكور پدر بالای 60 سال تا زمان ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی همچنان اجرا می شود.

به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، در این اطلاعیه آمده است: برابر مقررات جاری، یگانه مراقب نگهدارنده (تنها فرزند ذكور) پدری كه به سن 60 سال رسیده می تواند ازمعافیت كفالت استفاده كند كه این مقررات تا ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی جاری و قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، در طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی، یگانه فرزند ذكور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت كه قادر به اداره امور خود نباشد، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

بر اساس این گزارش، در پی انتشار خبر حذف معافیت تك فرزند ذكور پدر بالای شصت سال، نگرانی هایی در مشمولان و خانواده هایی كه هم اكنون شرایط این معافیت را دارند، ایجاد شده است كه با مراجعه به مراكز وظیفه عمومی پیگیر این موضوع شده اند.

این اطلاعیه می افزاید: نیازمندی پدر به مراقبت به علت نقص عضو، بیماری یا كبر سن، به تشخیص شورای پزشكی وظیفه عمومی و برابر آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی خواهد بود.

طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی كه آخرین اصلاحات صورت گرفته در آن در تاریخ 22 آبان ماه سال جاری در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید برای تایید به شورای نگهبان ارسال شده است كه پس از تایید شورای نگهبان و ابلاغ از سوی مجلس شورای اسلامی، قابل اجرا خواهد بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA