افزایش ظرفیت 13 برابری زیرساخت ارتباطی کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با افتتاح زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات، ظرفیت زیرساخت ارتباطی کشور حدود 12 برابر افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، رضا تقی پور در مراسم افتتاح همزمان دو هزار و 746 پروژه ارتباطی کشور با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه شبکه ملی اطلاعات باید برای همه کاربردهای دولت الکترونیکی ایجاد شود اظهار داشت: براین اساس زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری می رسد که به واسطه آن ظرفیت زیرساخت کشور به 500 گیگابایت خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: از مجموعه 500 گیگابایت موجود در زیرساخت ارتباطی کشور 35 گیگابایت مربوط به ظرفیت اینترنت بین الملل و مابقی در داخل کشور در اختیار کاربردهای داخلی قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت و پتانسیل حوزه ICT برای افزایش سهم این حوزه در تولید ناخالص داخلی گفت: با بهره گیری از ظرفیت های موجود در این حوزه می توان حجم مبادلات را تا سه برابر افزایش داد.
وی درباره دیگر پروژه های آماده بهره برداری نیز ادامه داد: درگاه اصلی ارتباطات بین المللی یکی دیگر از پروژه هایی است که به واسطه آن ارتقاء کیفیت ارتباطات بین المللی و کاهش هزینه های این حوزه محقق می شود.
تقی پور تاکید کرد: راه اندازی پروژه توسعه و جایگزینی مرکز اصلی ارتباطات بین الملل نیز از دیگر پروژه هایی است که با بهره برداری از آن مشکل ارتباطات بین الملل حتی در زمان شلوغی شبکه برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به افتتاح یک پروژه تحقیقاتی که از طریق بومی سازی فناوری های پیشرفته عملیاتی شده به بهره برداری از دو هزار و 742 پروژه مخابراتی و 270 پروژه پست بانکی و افتتاح همزمان چندین دفتر ICT روستایی اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای دولت نهم و دهم توسعه خرده بانکداری در بیش از 10 هزار و 70 روستا در راستای تحقق شعار عدالت گستری است که به واسطه آن بسیاری از رفت و آمدهای زائد روستاییان کاهش یافته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تبدیل شدن به هاب منطقه را از طریق افزایش ترانزیت از جمله برنامه های آتی این وزارتخانه عنوان کرد که با حمایت های دولت عملی می شود و اظهار امیدواری کرد که این پروژه ها بتواند سهم خود را در جهاد بزرگ اقتصادی ایفا کند.
همچنین تقی پور با اشاره به اینکه افزایش 75 برابری سرعت اینترنت در شبکه ملی اطلاعات آزمایش شد افزود: این شبکه برای انواع خدمات از جمله خدمات دولت الکترونیک و در زمینه های مختلف تجارت، کسب و کار و بانکداری کاربرد دارد .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA