هوشمندسازی مدارس کشور تا سه سال آینده

وزیر آموزش و پرورش از هوشمندسازی مدارس سراسرکشور تا سه سال آینده خبر داد و گفت: در اجرای این طرح 10 هزار مدرسه تا مهر ماه امسال هوشمند می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، 'حمیدرضا حاجی بابایی' در حاشیه پنجمین جشنواره حمایت از پدیدآورندگان محتوای الکترونیکی در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در اجرای این طرح 20 هزار مدرسه کشور تا خرداد ماه سال 91 به فناوری ‌های نوین تجهیز خواهند شد.

وی از هوشمندسازی 9 هزار و 200 مجتمع آموزشی و پرورشی روستایی در سال جاری خبرداد و افزود: دولت در هفته گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را موظف کرد تا 60 هزار مدرسه را تا پایان سال 91 به شبکه ملی اطلاعات متصل کند.وزیر آموزش و پرورش به ضرورت ارتقا توان علمی دانش‌آموزان و معلمان در زمینه فناوری های نوین الکترونیک اشاره کرد و افزود: همگام با هوشمندسازی مدارس یک کارگاه آموزشی برای آموزش معلمان و دانش‌ آموزان تشکیل می شود.

حاجی بابایی در ادامه به پرداخت مبالغی از سوی خانواده های دانش آموزان پیش دانشگاهی غیرحضوری اشاره کرد و افزود: قانون اجباری بودن حضور دانش آموزان پیش دانشگاهی در مدرسه، اول مهر اعلام شده است اما برخی از آموزشگاه ‌ها این واقعیت را به دانش آموزان انتقال ندادند.وی ادامه داد: این موسسات فکر می کردند که پس از گذشت یک ماه، روال امور مانند سابق خواهد شد، این در حالی است که دریافت مدرک پیش دانشگاهی منوط به حضور در کلاس های درس است.

وزیر آموزش و پرورش در باره باز پس گیری مبالغ پرداخت شده تاکید کرد آموزش و پرورش این موضوع را از سوی شورای نظارت بر مراکز غیردولتی پیگیری می‌ کند، ضمن اینکه خانواده ‌های دانش‌ آموزان نیز می توانند به دستگاه قضایی شکایت کنند.

حاجی بابایی از دستور رییس جمهور به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی برای بررسی وضعیت استخدام چهار هزار دانشجوی تربیت معلم خبر داد و گفت: منتظر اعلام نتیجه نهایی از سوی این معاونت هستیم تا مراحل بعدی کار را انجام دهیم.

وی افزود: آموزش و پرورش در هنگام قبولی این دانشجویان در مراکز تربیت معلم، براساس قانون مدیریت خدمات کشوری هیچ تعهدی برای استخدام آنها نداشته‌ است، اما این وزارتخانه نسبت به این دانشجویان احساس مسوولیت کرده و نامه‌ای در این باره به رییس‌ جمهور نوشته‌ است.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه رییس‌جمهور نیز به معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی خود دستور پیگیری داده است، یادآور شد این نامه هم ‌اکنون برای تامین منابع مالی در معاونت برنامه ‌ریزی و نظارت راهبردی قرار دارد و شورای حقوقی این معاونت نیز نسبت به این مساله نظر مثبت داشته است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA