فاز نخست شبکه ملی اطلاعات توسط رییس جمهور گشایش یافت

فاز نخست شبکه ملی اطلاعات( IP/MPLS) ، مرکز ساماندهی ارتباطات VOIP بین الملل و توسعه و جایگزینی مرکز بین الملل اول شرکت ارتباطات زیر ساخت به همراه 2743پروژه مخابراتی پست بانک و تحقیقاتی با هزینه ای بالغ بر 2858 میلیارد و 550 میلیون ریال توسط دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری گشایش یافت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت ،دکتر احمدی نژاد در مراسم افتتاح این پروژه ها گفت : ما باید به طور خاص بر شبکه ملی اطلاعات تاکید کنیم و سرعت و ظرفیت آن را در سطح منطقه و بین الملل تا می توانیم افزایش دهیم چرا که این امر شدنی است.

وی افزود :یکی از کاربردهای این شبکه دولت الکترونیک است ، اکر خوب برقرار شود تمامی مناسبات اجتماعی ، جابه جایی جمعیت و توزیع را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با اشاره به این نکته که این شبکه را در همه ابعاد و سطوح باید توسعه دهیم افزود : ارتباطات انسانها را به سمت اختصار و سرعت برده است. یه طوری که در این افتتاح شاهد بودیم ظرفیتی برابر با هفت مگ در 4 ثانیه دانلود شد.

در این مراسم از طریق راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ارتباط ویدئو کنفرانس مستقیم با استان اصفهان برقرار شد و امام جمعه و استاندار اصفهان از این طریق با رئیس حمهور و جمع حاضر در مراسم افتتاح ارتباط برقرار کردند و در خصوص نقش این فناوری در توسعه ارتباطات استان سخن گفتند.

پروژ بعدی شرکت ارتباطات زیر ساخت توسعه و جایگزینی مرکز بین الملل اول بود که ازطریق برقراری ارتباط مستقیم با مکه مکرمه و گفت و گوی زنده رئیس جمهور با مادر شهید تسلیمی گشایش یافت.

پروژه سوم شرکت ارتباطات زیر ساخت مرکز ساماندهی ارتباطات VOIP بین الملل بود .این پروژه با گفت و گوی تلفنی رئیس جمهور با آقای رکن آبادی سفیر ایران در لبنان گشایش یافت.


 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA