برقراری رومینگ داخلی بین اپراتورهای کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دنبال برقراری رومینگ داخلی بین اپراتورها هستیم.

'رضا تقی پور' در حاشیه سفر استانی هیات دولت به شهر تهران افزود: با این امكان، دارندگان خط تلفن از هر كدام از اپراتورها، می توانند از امكانات رومینگ استفاده كنند.

وی در تشریح این امكان افزود: با بهره مندی از این امكان ، هر فرد با یك سیم كارت می تواند از كل پوشش كشور ، بهره مند شود و در نتیجه كل كارایی شبكه ها افزایش می یابد.

تقی پور در مورد زمان اجرایی شدن این امكان برای دارندگان اپراتورهای مختلف اظهار داشت: در انتظار تنظیم مقررات و مصوبات برای اجرا هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: لازم است ارتباط بین اپراتورها و تعریف بین آنها صورت گیرد كه این امر پس از ابلاغ، اجرایی می شود.

وی اضافه كرد: تا پایان سال جاری این امكان برای دارندگان انواع سیم كارت فراهم می گردد.

تقی پور همچنین در مورد شبكه ملی ارتباطات گفت: طراحی این شبكه اجرا شده و فاز اول آن از ابتدای سال آینده اجرا می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد كاهش سرعت اینترنت در برخی ساعات گفت: پهنای باند مشكل ندارد و باند خریداری شده با 40 درصد افزایش پهنای باند در خدمت استفاده كنندگان است.

وی همچنین كاهش سرعت اینترنت در برخی اوقات را به دلیل نوسازی شبكه داخلی دربرهه هایی از زمان اعلام كرد و افزود: در حال حاضر مشكلی وجود ندارد و با مراجعه به مراكز دانشگاهی می توان گفت مشكلی از بابت سرعت نداریم. 

تقی پور در مورد اختلالات تلفن همراه اظهار داشت: بسیاری از مشكلات به جابجایی ها بر می گردد و در برخی از نقاط به دلیل جابجایی سایت، مشكلاتی بوجود می آید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA