عدم افزیش بهای برق در سراسر کشور

وزیرنیرو گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها که شاهد تغییر در قیمت حامل های انرژی بودیم، تغییر جدیدی در تعرفه های مصرف برق اعمال نشده است.

به گزارش ایرنا، 'مجید نامجو' در حاشیه افتتاح 16پروژه صنعت برق خوزستان در گفت و گو با خبرنگاران در اهواز اظهار داشت: بخش خانگی مناطق گرمسیری از جمله خوزستان ارزانترین برق را هم اینک مصرف می کند.
وی به نگرانی شهروندان خوزستانی از تعرفه بالای برق مصرفی اشاره کرد و گفت: باید این نگرانی مردم خوزستان از تعرفه ها توسط کارگروهی در این وزارتخانه بررسی مجدد شود و در صورتی که تعرفه ها نیازمند اصلاح بود، پیشنهادهایی به ستاد هدفمندی یارانه ها و رئیس جمهوری ارائه خواهد شد.
وزیر نیرو با ابراز رضایت از روند اجرایی قانون هدفمندی یارانه ها در کشور گفت: اجرای این قانون با کمترین نارضایتی و اعتراض مردم رو به رو بوده است.
وی همچنین به آبگیری مرحله نخست بزرگترین سدخاکی کشور (گتوند) اشاره کرد و افزود:‌ سه ماه پیش با حضور رئیس جمهوری آبگیری این سد انجام شد و مراحل بعدی آبگیری طبق برنامه زمان بندی شده پیش می رود.
نامجو افزود: با اتمام عملیات پوششی سازند نمکی سدگتوند، مرحله دوم آبگیری شروع خواهد شد.
وی به مسئله انتقال آب بین حوضه ای در کشور به عنوان یک ضرورت اشاره کرد و گفت: در قوانین کشور، شورای عالی آب که پنج وزیر و رئیس جمهوری در آن عضویت دارد درباره مسئله آب تصمیم گیری می کنند و بدون مطالعه و کارکارشناسی هیچ کاری صورت نمی گیرد.
نامجو همچنین به فناوری نوین آبیاری، اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی به منظور استفاده صحیح از آب اشاره کرد و گفت: کشور ما به طور طبیعی کشوری کم آب است از این رو ضروری است الگوهای درست مصرف آّب در بخش های صنعت، کشاورزی و آشامیدنی اجرایی شود.
وزیر نیرو در سفر یکروزه به خوزستان علاوه بر افتتاح 16پروژه برق رسانی، کلنگ احداث نیروگاه یکهزار مگاواتی سیکل ترکیبی بهبهان در جنوب شرق خوزستان را به زمین زد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA