اختصاص1600میلیارد ریال اعتبار براى مقابله با خشکسالى در 8 استان

دولت به منظور پیشگیری، مقابله و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و مدیریت خشکسالی مبلغ هزار و ششصد میلیارد ریال براى مقابله با خشکسالى در اختیار 8 استان کشور قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، مبلغ هشتصد میلیارد ریال به صورت تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (ش) ماده(224) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه در اختیار استانداری کرمان قرار می دهد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.
همچنین به تربیت مبلغ 250 و 200 میلیارد ریال به همین منظور در اختیار استانداری های مازندران و اصفهان قرار می گیرد.
بر این اساس، مبلغ یکصد میلیارد ریال به طور جداگانه در اختیار استانداری های تهران و خراسان شمالی به صورت تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (ش) ماده(224) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه در اختیار استانداری کرمان قرار می گیرد.
بر اساس مصوبه دولت، مبلغ پنجاه میلیارد ریال به طور جداگانه در اختیار استانداری های گلستان، خراسان رضوی و فارس قرار می گیرد.
همچنین دولت، مبلغ هفتاد میلیارد ریال به صورت تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می دهد.
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
یادآور می شود، بر اساس بند (ش) ماده(224) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود به منظور پیشگیری، مقابله و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و مدیریت خشکسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 را به سه‌درصد (3%) و اعتبارات موضوع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران را به دو درصد (2%) افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد معاونت و تصویب هیئت ‌وزیران قابل هزینه است. بخشی از اعتبارات مذکور به ترتیب و میزانی که در قانون بودجه سنواتی تعیین می‌شود به صورت هزینه‌ای و تملک دارائی سرمایه‌ای به جمعیت هلال‌احمر اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA