سرشماری شش میلیون خانوار ایرانی در هفته نخست

رییس مرکز آمار ایران از سرشماری حدود 6 میلیون خانوار در هفته نخست سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390 خبر داد و گفت: خوشبختانه میزان ‌آمارگیری بیشتر از نرم های پیش بینی شده ، بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، عادل آذر با بیان اینکه پیش بینی می کردیم با وجود بارندگی در بیشتر استان ها ، میزان پیشرفت سرشماری به 50 درصد ظرفیت کاری و اجرایی برسد که خوشبختانه با همکاری خوب مردم و دلسوزی ماموران آمارگیری به بیش از 70 درصد ظرفیت کاری در یک روز رسیده و در هفته نخست اجرای طرح ، مطلوب و ارزشمند است.
وی گفت : در هفته دوم تلاش می کنیم به نرم 100 درصد ظرفیت کاری برسیم و در هفته پایانی هم به بیش از 100 درصد می رسیم که هفته نخست را هم جبران می کند.
عادل اذر افزود: در مجموع حدود 21 میلیون خانوار سرشماری می شوند.
114 هزار نیروی انسانی ساعت 8 صبح روز دوم آبان وارد مرحله اجرای بزرگترین سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور شدند و در مدت 21 روز 54 هزار نفر مأمور سرشماری به طور مستقیم به درب منازل هموطنان در سراسر کشور مراجعه می کنند تا اطلاعات و پاسخ حدود 70 پرسش درج شده در پرسشنامه های این سرشماری را به دست آورند.
در این سرشماری که نخستین بار در فاصله پنج ساله برگزار می شود علاوه بر نیم قرن تجربه سرشماری در کشور از تجارب 70 کشور نیز استفاده شده است تا در خدمت برنامه ریزی دقیق تر در کشور قرار بگیرد.
مأموران سرشماری با جلیقه و کارت مخصوص به درب منازل مراجعه می کنند.
از هموطنان خواسته شده است اطلاعات مورد نیاز از جمله شناسنامه افراد خانوار، کارت ملی و کد پستی و همچنین مشخصات ساختمان ازجمله سال ساخت و‌ مساحت را در دسترس داشته باشند تا مأموران سرشماری بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA