لزوم دقت،صداقت و عدالت مسولان رسانه های جهان اسلام در خبر رسانی

رییس جمهور رعایت دقت، صداقت و عدالت را از مهمترین مولفه های خبررسانی دانست و تصریح کرد: رسانه ها در موضع قضاوت نسبت به اعمال و اندیشه دیگران قرار دارند و باید قضاوت عادلانه داشته باشند. حتی نسبت به اخبار دشمنان خود حق نداریم بی دقتی، بی صداقتی و ظلم کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، محمود احمدی نژاد،  در دیدار میهمانان اتحادیه مطبوعات جهان اسلام تشکیل این اتحادیه را قیام برای انجام یک اقدام بزرگ، کار آمد و موثرتر در عرصه رسانه توصیف کرد و گفت: امروز رسانه ها مسئولیت و نقش بسیار مهمی در تکوین شخصیت افراد و جوامع و نیز نقش تعیین کننده ای در روابط بین انسانها و ملت ایفا می کنند.
رییس جمهور با بیان اینکه رسانه با افکار عمومی و تنظیم اندیشه حاکم بر روابط و رفتار انسان سرکار دارد، مسئولین رسانه های جهان اسلام را به دقت، صداقت و عدالت در خبر رسانی توصیه کرد و گفت: سلطه گران در فعالیت های رسانه ای خود اقدامات نادرستی را انجام می دهند اما ما حق نداریم حتی نسبت به دشمنان خود خبر غیر دقیق و تحلیل های بی محتوا منتشر کنیم.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه نگاه مسلمانان باید جهانی و عادلانه باشد چرا که اسلام دین جهانی است گفت: یک مسلمان باید نسبت به همه مسائل جهان حساس باشد و مدافع حقوق مظلوم و در نقطه مقابل ظالم قرار بگیرد.
رییس جمهور اضافه کرد نگاه ما نژادی و طایفه ای نیست از دیدگاه ما همه انسانها محترم بوده و هر جا مظلومی باشد از وی حمایت می کنیم و اگر حرکتی در غیر عدالت صورت بگیرد این حرکت از جانب هر کسی باشد آن را محکوم می کنیم.
دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: سلطه گران و کسانی که در مقابل مسلمانان ایستاده اند، فقط دشمن و مخالف مسلمانان نیستند بلکه با هر ملت و انسانی که بخواهد آزاد و مستقل زندگی کند،مخالف هستند.
رییس جمهور گفت: اگر نگاه مسلمان جهانی نباشد همین موضوع به اصلی عامل شکست تبدیل خواهد شد چرا که امروز سلطه گران مدعی همه ملت های جهان هستند البته باید توجه داشت که معنای جهانی بودن، دخالت در امور دیگران نیست بلکه بیان حق و عدالت است.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه برای ایفای نقش در تحولات جهان و اثرگذاری در محیط اجتماعی باید در پرداختن به موضوعات الویت بندی داشت، به وضعیت لیبی اشاره کرد و گفت: معتقدم هم عرض بلکه بیشتر از کارهایی که دولت قبلی لیبی، علیه ملت خود انجام می داد امروز ناتو انجام می دهد اما کسی از اقدامات آن خبر ندارد زیرا فضا را به گونه ای ترسیم می کنند که دیگران را وادار به حرکت در آن می کنند.
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: همه ملت ها حق دارند آزاد و محترم بوده، اعمال حاکمیت ملی کنند و از عدالت برخوردار باشند اما زمانی که بیگانگان در امور ملت ها وارد می شوند امکان دسترسی به این موارد به صفر می رسد.
رییس جمهور گفت: در شرایط کنونی به نظر می رسد مردم لیبی باید نبرد طولانی مدت مجددی را با استعمار آغاز کنند چرا که اشغالگران در حال تقسیم منافع و ثروت لیبی هستند لذا چنانچه رسانه ای بجای پرداختن به این مساله اصلی صرفاً درگیری های لیبی را به تصویر بکشد، مشخص است که راه را گم کرده است و در فضای سلطه گران حرکت می کند.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه اگر تحلیل روشن و دقیقی از تحولات جهان وجود نداشته باشد، دچار اشتباه خواهیم بود، گفت: کسانی که در مقابل ما هستند این چنین نیست که ضد اسلام باشند زمانی که آنان اصل اخلاق و دین مداری را از صحنه جامعه کنار می گذارند به این معناست که با همه پیامبران و بالاتر از آن با حقیقت انسان مخالف هستند زیرا حقیقت انسان به معنای آزادی، عدالت و ظلم ستیزی است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA