ممنوعیت دریافت وجه برای الحاقیه بیمه شخص ثالث

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد : شرکت‌های بیمه برای صدور الحاقیه بیمه نامه های شخص ثالث دارای اعتبار نباید هیچ وجهی دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، کریمی با اشاره به گزارش‌های دریافت شده مبنی بر اینکه برخی نمایندگی های شرکت‌های بیمه برای صدور الحاقیه درخواست وجه کرده‌اند، گفت: هیچ شرکت بیمه ای یا نمایندگی های آنان حق ندارند برای صدور الحاقیه و دادن پوشش کامل بیمه‌ای بیمه نامه‌های معتبر، وجهی از دارندگان بیمه نامه شخص ثالث مطالبه کنند.
وی این کار را غیر قانونی دانست و افزود: چنانچه هموطنان با چنین مواردی روبر شدند آن را به شماره 4-22050001 اطلاع دهند تا بازرسان بیمه مرکزی پیگیری کنند و در شورای‌عالی بیمه هم رسیدگی شود.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اگر چه نرخ دیه افزایش یافته و از اول آبان‌ برای ماه‌های غیر حرام 67.5 میلیون تومان و برای ماه‌های حرام 90 میلیون تومان تعیین شده است، اما بر اساس توافق با شرکت‌های بیمه، قرار شد آنان برای دارندگان بیمه نامه‌های معتبر تا پایان سال تخفیف قایل شوند و بدون دریافت وجه اضافی ، پوشش کامل بیمه‌ای بدهند.
وی با تاکید بر اینکه دارندگان بیمه نامه برای دریافت الحاقیه،‌ عجله و به شرکت‌های بیمه مراجعه نکنند، افزود: الحاقیه بیمه نامه‌ها به نشانی پستی دارندگان آن ارسال می شود و مشکلی هم در صورت نداشتن الحاقیه در این مدت برای آنان پیش نخواهد آمد زیرا شرکت‌های بیمه به پوشش کامل در صورت وقوع هر گونه حادثه متعهد شده‌اند.
کریمی با اشاره به اینکه نرخ دیه را هر سال قوه قضائیه تعیین و اعلام می‌کند، گفت: از رئیس قوه قضائیه خواسته ایم نرخ دیه برای سال آینده را تا اسفند ، تعیین کند تا شرکت‌های بیمه پیش از فرا رسیدن سال جدید فرصت صدور الحاقیه‌ها را داشته باشند .
وی درباره نرخ خرید بیمه نامه‌های جدید گفت: چنانچه اعتبار بیمه نامه شخص ثالث هموطنان از اول آبان به بعد پایان یافته باشد، بیمه نامه جدید با نرخ دیه جدید به آنان فروخته می شود .
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: چنانچه نرخ دیه برای سال آینده نیز افزایش یابد، متناسب با میزان افزایش پس از دریافت وجهی که اعلام می شود الحاقیه صادر خواهد شد

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA