ممنوعیت استفاده از بخاری غیر استاندارد در مدارس

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور تاكید كرد: براساس دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش استفاده از بخاری های غیراستاندارد به ویژه بخاری های چكه ای در مدارس ممنوع است.

مرتضی رییسی افزود: مدارسی كه به تازگی ساخته می شوند و نیزمدارسی كه طی شش سال گذشته ساخته شده اند، همگی دارای سیستم گرمایشی استاندارد هستند.

وی اضافه كرد: در مدارس شهری حتما سامانه حرارتی مركزی استفاده می شود كه كاملا ایمن است.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: در روستاها نیز دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش این است كه از سامانه حرارتی مركزی استفاده شود.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور در عین حال اظهار داشت: در مدارس یك تا سه كلاسه و نیز مدارس كوچك كه امكان استفاده از سامانه حرارتی مركزی وجود ندارد، براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش این مدارس الزاما باید از بخاری های نفتی كاربراتوری استاندارد استفاده كنند.
رییسی با بیان اینكه اعتبار لازم برای تامین بخاری و استقرار سامانه حرارتی مدارس از سال های قبل در قالب ردیف بودجه ای مستقل تامین شده است، یادآور شد: سال گذشته 14 میلیارد تومان اعتبار برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی به ویژه خرید بخاری های جایگزین و نیز سیستم سرمایشی مدارس اختصاص یافت.
وی خاطر نشان كرد: امسال نیز در قانون بودجه 24 میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده كه تاكنون 45 درصد این اعتبار اختصاص پیدا كرده و به استان ها ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA