حذف کنکور سراسری از سال 93

وزیر آموزش و پرورش از افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری خبر داد و گفت: کنکور سراسری از سال 93 حذف خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حمیدرضا حاجی بابایی در بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با اعلام این خبر افزود: با فراهم شدن زیرساخت ها و همچنین افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، این آزمون از سال 93 حذف خواهد شد.
وی اظهار داشت: هم اکنون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 25 درصد است که این رقم هر سال افزایش یافته تا در نهایت براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 93 آزمون سراسری ورود به دانشگاهها حذف شود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه نیز گفت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده، بیش از 90 درصد معلمان و اولیای دانش آموزان و 100 درصد دانش آموزان، از تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه رضایت دارند.
حاجی بابایی درباره اضافه شدن ساعات کار معلمان به دلیل تعطیلی روز پنجشنبه افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی باید از ساعت هفت و 45 دقیقه تا ساعت 12 و 30 دقیقه در مدرسه حضور داشته باشند و اگر مدرسه ای بیشتر از این ساعات برنامه درسی ارائه دهد، از سوی وزارت آموزش و پرورش نیست.
وی با بیان اینکه مدارس شاهد، غیردولتی و خاص سالها است که ساعات آموزشی خود را اضافه کرده اند، خاطر نشان کرد: برنامه های آموزش و پرورش تعریف شده است؛ در راهنمایی 32 تا 33 ساعت، اول دبیرستان 32 ساعت، سال دوم و سوم دبیرستان 34 تا 35 ساعت و پیش دانشگاهی نیز چهار روز در هفته برنامه درسی دارند.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نگه داشتن دانش آموزان ابتدایی بعد از ساعت 12 و 30 دقیقه در مدرسه ضد تربیت است، اضافه کرد: دانش آموزان کلاس های اول و دوم ابتدایی، برای هر زنگ باید 20 دقیقه و کلاس های سوم تا پنجم ابتدایی 15 دقیقه استراحت نیاز دارند.
حاجی بابایی یادآور شد: بسیاری از مدارس غیردولتی، شاهد، استثنایی، هیئت امنایی و نمونه دولتی که فوق برنامه دارند، دانش آموزان را بیش از زمانی که از سوی وزارت آموزش و پرورش مقرر شده است، در مدرسه نگه می دارند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA