اعطای عنوان شهروند افتخاری به سرمایه گذاران خارجی در ایران

همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در استان البرز امروز با حضور مسولان کشوری و استانی و نمایندگان شرکت‌های سرمایه گذاری 14 کشور خارجی در کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر امور اقتصادی و دارایی در این همایش اظهار کرد: اجرای اصل 44 قانون اساسی و برداشتن موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری در کشور از اهداف اصلی دولت است.
شمس‌الدین حسینی افزود: تشکیل هیئت مقررات زدایی از طرف رئیس جمهوراز جمله اقداماتی است که در راستای حذف قوانین دست و پا گیر و پالایش و ویرایش قوانین زائد موجود بر سر راه سرمایه گذاری در کشور است.
او تاکید کرد: اگر به دنبال تحقق تحولات ساختاری نهادی اصل 44 قانون اساسی هستیم باید به همه جوانب این امر مانند مدیریت، تصدی امور و حمایت های دولت به این بخش توجه ویژه‌ای داشت.
وی یکی از برنامه‌های دولت در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی را واگذاری نیروگاه‌ها و فرودگاه‌ها به بخش خصوصی ذکر و عنوان کرد: اگر توانمندی بخش خصوصی برای دولت مشخص شود نیروگاه‌ها نیز به این بخش واگذار می شوند و در این راستا تاکنون 85 هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت به بخش خصوصی منتقل شده است.
وزیر اقتصاد حمایت از سرمایه گذاری را برجسته ترین فصل جهاد اقتصادی دانست و گفت: ما خود را موظف می‌دانیم جلوی پای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنیم و هر سرمایه گذار خارجی را شهروند افتخاری ایران می دانیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA