آغاز اجرای طرح جامع آموزش مجریان انتخابات

مصطفی محمد نجار از آغاز اجرای طرح جامع آموزش فراگیر برای مجریان انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ویژه در حوزه برگزاری انتخابات رایانه‌ای خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ مصطفی محمد نجار وزیر کشور در  با بیان اینکه امسال اولین سال است که انتخابات رایانه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم اظهار داشت: همه تمهیدات و برنامه‌ها برای اجرای فرایند رایانه ای و اجرایی انتخابات اندیشیده شده است و در حال حاضر آمادگی بسیار خوبی در وزارت کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه سخت افزار مورد نظر برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای تهیه شده است افزود: طرح جامع آموزش فراگیر را برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای و تمام مسائل انتخابات در دستور کار داریم به همین خاطر در هفته‌های گذشته نشست‌های متعددی برگزار کردیم.
وزیر کشور با بیان اینکه بنا داریم آموزش مستقیم برگزاری انتخابات رایانه‌ای را به همه رده‌ها تسری دهیم گفت: در ستاد وزارت کشور، در همه حوزه‌های اصلی و فرعی و شعب مورد نظر، کار آموزش را در دستور کار داریم و دنبال می‌کنیم.
محمدنجار افزود: در هفته‌های گذشته نشست‌هایی با استانداران، فرمانداران، مدیران کل سیاسی سراسر کشور و مدیران فناوری اطلاعات در همه استانداری‌ها و متولیان دخیل در امر انتخابات برگزار کردیم.
وی گفت: از امروز هم کار جدیدی را با عنوان همایش‌های منطقه‌ای از استان گیلان آغاز کرده‌ایم.
محمدنجار افزود: در این همایش‌های منطقه‌ای، متولیان امر ستاد انتخابات وزارت کشور حضور می‌یابند و مسئولان مربوط از استان‌های همجوار به استان مورد نظر می‌روند.
وزیر کشور با بیان اینکه در این طرح کشور را به 10 منطقه تقسیم کرده‌ایم گفت: در این همایش‌ ، مستقیماً آموزش برگزاری انتخابات به ویژه بحث رایانه‌ای آن پیگیری می‌شود.
محمدنجار افزود: دستور کار در همایش‌های منطقه‌ای در واقع سازوکار اجرایی انتخابات، آشنایی با سخت افزار تهیه شده برای انتخابات رایانه‌ای و بحث‌هایی درباره آموزش مربیان است.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA