اعطای هدیه رییس جمهور به هفت هزار خبرنگار

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا كنون هفت هزار خبرنگار و اصحاب رسانه با نام نوسی و تكمیل مدارك خود در سامانه سمان مشمول دریافت هدیه رییس جمهوری به مناسبت روز خبرنگار شدند.

محمد جعفر محمدزاده در جمع خبرنگاران از تمدید دو هفته ای نام نویسی در سامانه سمان خبر داد و گفت: خبرنگارانی كه تا كنون نتوانسته اند برای دریافت هدیه رییس جمهوری در سامانه سمان نام نویسی كنند، می توانند با مراجعه به سامانه سمان ضمن نام نویسی مدارك خود را تكمیل كنند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد: در حال حاضر جمع بندی ها در این خصوص صورت گرفته و فهرست اسامی خبرنگاران مشمول دریافت هدیه رییس جمهوری تقریبا نهایی شده است.
محمد زاده همچنین درباره اعطای وام مسكن به اصحاب رسانه گفت: بانك عامل پرداخت وام های مسكن هنوز به وزارت ارشاد معرفی نشده اما شیوه نامه نحوه پرداخت وام های یاد شده در دولت تصویب شده است.
وی یادآور شد: وزارت ارشاد منتظر معرفی بانك عامل است تا بر اساس آن اقدام كند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینكه در اعطای وام مسكن به اهالی رسانه دو شیوه نامه وجود دارد ادامه داد: شیوه نامه نخست متعلق به بانك مركزی است و شیوه نامه دیگر مربوط به وزارت ارشاد و نحوه شناسایی خبرنگاران واجد شرایط است.
وی افزود: خبرنگارانی در دریافت وام مسكن در اولویت قرار دارند كه در سامانه سمان نام نویسی كرده باشند.
وی همچنین درباره تبدیل وام مسكن از ساخت به خرید افزود: این مساله مربوط به بانك مركزی است و در صورت تبدیل به خرید، وزارت ارشاد استقبال می كند.
محمد زاده همچنین درباره مبلغ وام های مسكن گفت: طبق موافقت رییس جمهوری، مبلغ وام مسكن برای خبرنگاران 30 میلیون تومان بود و اگر تغییر كند باید از سوی بانك مركزی اعلام شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA