تغییر محتوای کتاب های زبان انگلیسی و عربی

وزیر آموزش و پروش از تغییر اساسی در محتوا و همچنین شیوه آموزش كتاب‌های درسی عربی و انگلیسی مدارس كشور خبر داد و گفت: این وزارتخانه نگاه جدی به دو زبان خارجی یاد شده در مدارس خواهد داشت.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، در پایان جلسه هیات در جمع خبرنگاران افزود: می‌توان به سمتی حركت كرد كه با فراهم شدن امكانات و شرایط لازم، دانش‌آموزان بتوانند زبان خارجی مورد نظرشان را انتخاب كنند.
وی در ادامه با بیان اینكه امسال كتاب‌های اول ابتدایی كاملا تغییر كرد، افزود: طبق تصمیم‌های اتخاذ شده، برنامه ما به این نحو است كه محتوای كتاب ها سبب شود ،دانش‌آموزان به جای پرداختن به حفظ مطالب، به خلاقیت روی آورند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین به تغییر كل محتوای كتاب های درسی مدارس تا 6 سال آینده اشاره كرد و گفت: براساس سند تحول آموزش و پرورش، محتوا و روش‌های تدریس و نوع نگاه به معلم، دانش‌آموز و مدرسه تغییر خواهد كرد.
وی در عین حال برنامه دیگر این وزارت خانه برای رشد فكری دانش آموزان را مبارزه با جنگ نرم بیان كرد و گفت: در این زمینه برنامه و بسته‌ای تدوین شده كه موضوع آن در زمان صبح با محوریت مدرسه ، ‌عصرها با محوریت خانواده و مدرسه و پنجشنبه و جمعه نیز با محوریت خانواده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA