ادامه سیاست های اشتباه موجب سقوط امپراطوری آمریکا است

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام دولت های کودتایی و دیکتاتوری جهان همواره مورد حمایت آمریکا و متحدین آن قرار داشته اند ،تصریح کرد: هر ملت و کشوری که با سیاست های آمریکا در دنیا مخالف باشد به تروریسم، داشتن بمب اتم ، ضدیت با حقوق بشر و دیکتاتوری متهم می شود و این از جمله سیاست های اشتباه دولت آمریکا در برخورد با ملت هاست که ادامه این سیاست ها موجب سقوط امپراطوری آمریکا شده و به ضرر مردم این کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،محمود احمدی نژاد در مصاحبه زنده با شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا درباره اظهارات آقای اوباما که از خروج نیروهای آمریکایی از عراق خبر داده است، در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال این اقدام، ایران به دنبال آموزش ارتش عراق خواهد بود؟ تصریح کرد: این اقدام بسیار خوبی است و باید زودتر از این انجام می شد، چنانچه اگر 8-7 سال قبل صورت می گرفت دیگر این تعداد از مردم عراق و حتی نیروهای آمریکایی کشته نمی شدند البته دولت و ملت عراق هم هیچ گاه حضور نیروهای آمریکایی را در این کشور نپذیرفتند و دولت آمریکا مجبور به خروج نیروهایش از این کشور شده است.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت عراق دولتی مستقل است و مقامات این کشور تصمیم خواهند گرفت که نیروهای نظامی خود را چگونه آموزش دهند.
احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا با خروج نیروهای آمریکایی حضور ایران در عراق پررنگ تر خواهد شد؟ تصریح کرد: ایران و عراق همواره رابطه ای ویژه و تاریخی با یکدیگر داشته اند و میان دو ملت به لحاظ تمدنی و تاریخی روابط فرهنگی و اعتقادی گسترده و در هم تنیده ای وجود دارد؛ لذا حضور یا عدم حضور نیروهای آمریکایی هیچ تاثیری در روابط ویژه و تاریخی دو کشور ندارد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با دولت ، مجلس و همه احزاب و گروه های عراقی رابطه صمیمی و دوستانه ای دارد روابط موجود میان مردم دو کشور را بسیار گسترده و عمیق دانست و گفت: وجود بخش زیادی از زیارتگاه های مردم در عراق و ارتباط علما و مراجع دینی دو کشور روابط ایران و عراق را مستحکم تر کرده است به گونه ای که در دنیا کمتر کشورهایی از چنین روابطی برخوردار می باشند حتی جنگی که صدام با حمایت غربی ها علیه ایران به راه انداخت نتوانست در روابط دو کشور خللی ایجاد کند.
احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره کشته شدن معمر قذافی رییس جمهور لیبی، گفت: معتقدیم در همه جا باید اراده ملت ها حاکم باشد چرا که عدالت ، آزادی و احترام حق همه ملت هاست؛ البته از اینکه مردم یا هر فردی کشته می شود خوشحال کننده نیست و ای کاش همه به عدالت و احترام به حقوق ملت ها تن می دادند.
رییس جمهور با بیان اینکه اوایل شروع مخالفت های مردمی با دولت در لیبی به آنها توصیه کردیم که به جای درگیری، راه گفت و گو و تفاهم را در پیش بگیرند اما توجهی به این توصیه نشد، خاطر نشان کرد: البته دخالت ناتو هم در تشدید درگیری ها بسیار موثر بود در حالی که به جای دخالت نظامی می توانست، کمک کند تا مسائل با تفاهم و گفت و گو، سریعتر حل و فصل شود ، اما ولع ناتو و برخی دولتهای غربی برای تسلط بر منابع و نفت لیبی باعث شد تا شرایط در این کشور دشوارتر شود.
احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره اوضاع سوریه و عکس العمل ایران نسبت به آن با توجه به واکنش های اخیر ترکیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به همه کشورهای دنیا از سیاست مستقل ، مشخص و ثابتی برخوردار است. ایران خواهان عدالت ، آزادی ، احترام و حق حاکمیت ملی برای همه ملت ها حتی مردم اروپا و آمریکا است .
رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درگیری و کشتار را در همه جای دنیا محکوم کرده و معتقد است دولت ها و ملت ها می توانند تمام مسائل خود را با تفاهم و گفت و گو حل و فصل نمایند گفت: نباید ناتو و هیچ کس دیگری هم از بیرون در امور داخلی کشورها دخالت کنند. به همه دولت ها و ملت ها توصیه می کنیم که با احترام و تفاهم مسائل خود را حل و فصل کنند و در مقابل هم بعضی کشورهای منطقه نباید به این کشور اسلحه بفرستند و دولت های اروپایی نیز باید از اعمال فشار و تحریک خودداری کنند.
احمدی نژاد گفت : ایران تلاش دارد بین دولت و معترضین سوریه تفاهم و گفت و گو ایجاد کرده و آنها را به تلاش برای تفاهم تشویق کند اما شرط تفاهم این است که هیچ کس در امور سوریه دخالت نکند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA