• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

افزایش درآمد پزشکان خانواده به میزان 500 هزار تومان

رییس مركز مدیریت توسعه شبكه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از افزایش در آمد پزشكان عمومی طرح پزشك خانواده در شیوه نامه جدید این طرح خبرداد.

محمد شریعتی افزود: برای پزشكان عمومی شركت كننده در طرح پزشك خانواده، ماهانه بطور متوسط پنج میلیون تومان درآمد در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: با همكاری كارشناسان و مدیران بیمه خدمات درمانی راهكارهایی طراحی شده است تا برنامه پزشك خانواده با موفقیت بیشتری اجرا شود.
رییس مركز مدیریت توسعه شبكه بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان كرد در شیوه نامه های جدید كه به تصویب این وزارتخانه رسیده و اكنون درحال بررسی در سازمان های بیمه است، بجای آنكه از پزشكان بخواهیم در یك محل مشخص ارایه خدمت كنند به آنان اجازه می دهیم از مطب های خود با تعامل با دیگر اعضای تیم پزشكی به مراجعه كنندگان خدمات لازم را ارایه دهند.
شریعتی افزود: در حقیقت مطب های پزشكان تبدیل به پایگاه های مجری طرح پزشك خانواده خواهد شد و پزشكان از طریق سامانه جامع سلامت ایرانیان یا پرونده الكترونیك سلامت می توانند درصورت نیاز بیماران، خود را به متخصصان مربوطه ارجاع دهند.
وی تاكید كرد این كار برای رفاه حال پزشكان شركت كننده در طرح پزشك خانواده انجام می شود اما مدل پرداخت نوع خدمات بهداشتی و درمانی آنان حتما باید براساس برنامه پزشك خانواده باشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA