تاکید وزیر آموزش و پرورش بر تجهیز مدارس به فناوری های نوین

وزیر آموزش و پرورش جایگاه مدرسه به عنوان نهاد تعلیم و تربیت را یك جایگاه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خواند و با تاكید بر تجهیز مدارس به فناوری‌های جدید گفت: باید در زمینه تجهیز مدارس به فناوری‌های جدید در سراسر كشور رقابت ایجاد شود.

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش،حمیدرضا حاجی‌بابایی در گردهمایی مدیران كل اجرایی سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه نگاه مردم به مدرسه‌سازی مانند مسجدسازی است، افزود:اینكه هر كس می‌خواهد در راه خیر سرمایه‌گذاری كند آن را به ساخت مدرسه اختصاص می‌دهد نشانگر اهمیت مدرسه‌سازی در دیدگاه مردم است.
وی در زمینه نوسازی مدارس نیز گفت: نوسازی باید با نظارت دقیق همراه باشد زیرا دقت در نظارت باعث ایجاد اطمینان می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش از مجتمع‌های آموزشی و پرورشی به عنوان كلید نجات آموزش و پرورش كشور یاد كرد و اظهار داشت: این گونه مجتمع‌های آموزشی و پرورشی باید در مراكز استان‌ها نیز ایجاد شوند.
حاجی بابایی گفت :گاه تكمیل مجتمع بر احداث آن برتری دارد یعنی اگر درجایی مدرسه ابتدایی و راهنمایی در كنار هم وجود دارد با ساخت دبیرستان باید آن مجموعه كامل شود.
حاجی بابایی با اشاره به ایجاد مجتمع‌‌های آموزشی و پرورشی حیات طیبه خاطرنشان كرد: تمام مجتمع‌های آموزشی و پرورشی باید مجهز به نمازخانه، استخرشنا، كتابخانه و سالن ورزشی باشند.
وی همچنین به برگزاری جلسه هیات دولت در مجلس دانش‌آموزی اشاره و تصریح كرد: تصویب 20 مصوبه در آموزش و پرورش تا به حال سابقه نداشته است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA