ارایه خدمات غیر حضوری توسط سازمان نظام وظیفه

 جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، هدف گذاری سازمان وظیفه عمومی در سال 90 را ارایه خدمات غیرحضوری به مشمولان دانست و گفت: كاهش مراجعات منجر به ارایه بهتر خدمات، تكریم مشمولان، افزایش كیفیت خدمات و شناسایی اشكالات كار و رفع آنان می شود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ابراهیم كریمی افزود: یكی از هدف گذاری های ما برای سال 90، غیرحضوری كردن كارها است به همین منظور بخشی از كار را به دفتر خدمات الكترونیك واگذار كرده ایم تا مشمولان به دفاتر پلیس + 10 نزدیك محل زندگی خود مراجعه كرده و دیگر نیاز به مراجعه به سازمان نداشته باشند.
وی با اشاره به واگذاری دو نوع از خدمات سازمان وظیفه عمومی به دفاتر خدمات الكترونیك، افزود: یكی از این خدمات، معافیت تحصیلی است كه در سال، 300 هزار نفر برای دریافت این معافیت به سازمان وظیفه عمومی مراجعه می كردند.
سردار كریمی تشریح كرد مشمولان متقاضی معافیت تحصیلی با مراجعه به دفاتر پلیس +10 همه مشخصات خود را وارد سیستم می كنند و سیستم هوشمندانه تصمیم می گیرد كه فرد اجازه تحصیل دارد یا خیر.
وی گام بعدی برای غیرحضوری كردن امور مشمولان، برآوردن نیازمندی های اطلاعاتی آنان، از طریق اینترنت، ارسال پیامك و تماس با شماره 09680 اعلام كرد و افزود: در گذشته مشمولان برای دریافت پاسخ سئوالات خود تنها با یك شماره تماس می گرفتند و با توجه به حجم بالای تماس گیرندگان، از 4 هزار تماس تنها به 500 نفر از آنان قادر به جوابگویی بودیم، اما هم اكنون شماره 09680 به صورت شبانه روزی، پاسخگوی مشمولان می باشد.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: علاوه براین، با پیش بینی نیازمندی های اطلاعاتی مشمولان، 90 درصد از اطلاعات مورد نیاز آنها را در سایت سازمان وظیفه عمومی، در اختیارشان قرار داده ایم.
این مقام انتظامی اقدام دیگر این سازمان را دریافت اطلاعات مورد نیاز مشمولان به صورت اتوماتیك یادآور شد و گفت: در كنار سازمان وظیفه عمومی، دستگاه خدمات الكترونیكی قرار داده ایم و مشمولان می توانند،10 نوع خدمات را از طریق این دستگاه، دریافت كنند.
وی افزود: علاوه براین، در تلاش هستیم تا این خدمات را از طریق شبكه های مخابراتی، به مشمولان ارایه دهیم.
به گفته جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، طی یك ماه و نیم گذشته، با انجام اقدامات فوق، تعداد مراجعه كنندگان به سازمان وظیفه عمومی ناجا، روزانه از دو هزار و 800 نفر به یك هزار و 200 نفر كاهش یافته است این درحالی است كه ما شاهد كاهش مراجعان به مراكز وظیفه عمومی استان ها نیز هستیم .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA