ابلاغ قانون عضویت ایران در کنسرسیوم بین المللی زمین لغزش

رئیس جمهور، قانون عضویت ایران در کنسرسیوم بین المللی زمین لغزش را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون عضویت ایران در کنسرسیوم بین المللی زمین لغزش که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
بر اساس این قانون به دولت اجازه داده می شود در "کنسرسیوم بین المللی زمین لغزش" عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.
بر این اساس، کنسرسیوم بین المللی زمین لغزش یک سازمان علمی بین المللی غیر دولتی و غیر انتفاعی است. این کنسرسیوم با هدف ارتقاء تحقیقات مربوط به زمین لغزش برای بهرمندی اجتماع و محیط و ظرفیت سازی از جمله آموزش به ویژه در کشورهای در حال توسعه؛ انسجام فناوری و علوم زمین در موقعیت های اجتماعی و فرهنگی مناسب به منظور ارزیابی خطر زمین لغزش در نواحی شهری، روستایی و در حال توسعه، از جمله مکان های میراث فرهنگی و طبیعی، همچنین مشارکت در نگهداری و حفظ محیط طبیعی و مکان های با ارزش اجتماعی زیاد؛ ترکیب و هماهنگی بین متخصصین بین المللی در زمینه مطالعات مربوط به ارزیابی و کاهش خطر زمین لغزش و ارتقاء یک برنامه جهانی چند رشته ای در مورد زمین لغزش تشکیل شده است.
بر اساس این قانون، اعضاء این کنسرسیوم سازمان هایی هستند که از اهداف کنسرسیوم از نظر فکری، عملی و مالی حمایت می کنند. عضویت برای یک دوره حداقل دو ساله است. اعضاء به یکی از چهار گروه سازمان های بین دولتی، سازمان های غیر دولتی، سازمان های دولتی و عمومی و سایر سازمان ها و موسسات تعلق دارند.
مجمع عمومی

بر این اساس، به منظور گزارش و انتشار فعالیت ها و دستاوردهای کنسرسیوم، باید مجمع عمومی هر سه سال یک بار با دعوت از اعضاء، اعضاء وابسته و حامیان کنسرسیوم، اعضاء منفرد درون سازمان های مزبور و تمام سطوح سازمان های همکار و پژوهشگران، مهندسان و مجریان منفرد تشکیل جلسه دهد. مجمع عمومی گزارش های مربوط به فعالیت های کنسرسیوم را دریافت می کند و یک جلسه بحث و تبادل نظر را برای مباحثه آزاد و ابتکارات جدید کلیه شرکت کنندگان فراهم می سازد.
مقام های کنسرسیوم
مقام های کنسرسیوم شامل؛ رئیس، معاونان، مدیر اجرایی، خزانه دار و رئیس سابق است. آنها باید در صورت لزوم، با یکدیگر ملاقات و ارتباط داشته باشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA