تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت الگوسازی برای نسل جوان كشور در همه عرصه ها

صدها نفر از برگزیدگان و منتخبین علمی، فرهنگی، ادبی، هنری، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی استان كرمانشاه صبح امروز و در هفتمین روز سفر رهبر معظم انقلاب به این استان، با ایشان دیدار كرده و به تبادل نظر در زمینه های گوناگون پرداختند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای پس از شنیدن دیدگاه ها و مطالب 13 نفر از برگزیدگان استان كه یك ساعت و نیم به طول انجامید، زمینه را برای حركت كاروان ملی ایرانیان به سمت اهداف و افق های درخشان فراهم خواندند.
ایشان با تحسین اهداف بلند پروازانه جوانان در ترسیم افق آینده كشور تأكید كردند: به یاری پروردگار و همت و تلاش عموم مردم به ویژه فرهیختگان و نخبگان، ملت عزیز ایران در آینده از ذخایر علمی و فرهنگی و تمدنی فراوان تری برخوردار خواهد بود.
ایشان، با ابراز خرسندی از دیدار به یادماندنی و پر مغز با منتخبین استان كرمانشاه، این استان را سینه ستبر و چهره زیبای ایران در عرصه های علمی، هنری، فرهنگی و ادبی خواندند و با اشاره به روحیه پهلوانی و تلاش تحسین برانگیز انقلابی در استان افزودند: همه ویژگیهای لازم و خصائل نیكو در این استان نخبه پرور جمع شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری آشنایی دیرین خود با شماری از فرهیختگان و اندیشمندان استان كرمانشاه، افزودند: متأسفانه چهره حقیقی علمی، ادبی و هنری این منطقه، آنگونه كه باید و شاید شناخته شده نیست و مراكز تبلیغات و صدا و سیما باید به كمك زبدگان منطقه، در این زمینه تلاش كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف اصلی از دیدار با برگزیدگان و منتخبین را 'ترویج تكریم نخبگان و صاحبان فكر و خلاقیت ، خواندند و خاطر نشان كردند: قدرشناسی از برجستگان جامعه و احترام به آنها، باید به عرف و عادتی همگانی تبدیل شود.
ایشان، شناسایی و معرفی نخبگان و تكریم آنان را زمینه ساز الگوسازی در جامعه برشمردند و افزودند: انگیزه دیگر رهبری از حضور در چنین جلساتی، تأكید بر ضرورت الگوسازی برای نسل جوان در همه عرصه ها و زمینه هاست.
ایشان، تلاش شبكه های رسانه ای نظام استبداد بین المللی را برای برجسته كردن الگوهای منحرف و سخیف، برگرفته از اهداف خطرناك پروتكل های صهیونیستی دانستند و افزودند: این الگوسازی شبكه ای، بر اساس سیاست های مشخص و مدون صورت می گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای، آشكار شدن استعداد ذاتی ملت ایران را دومین هدف دیدار با منتخبان و نخبگان خواندند و با اشاره به سیاست قدیمی استعمار در تحقیر و ناكارآمد جلوه دادن مردم ایران تأكید كردند: جوانان و نخبگان ملت در 32 سال اخیر بطلان این سیاست ضد ایرانی را با پیشرفتهای گاه اعجاب انگیز علمی و فناوری اثبات كرده اند.
رهبر انقلاب اسلامی، بار دیگر، استعداد ایرانیان را از متوسط استعداد جهانی بالاتر خواندند و با یادآوری تاریخ و میراث پر افتخار فرهنگی كشور افزودند: روزگاری كه غرب در تاریكی مطلق علمی به سر می برد، ایران پیشتاز و پیشانی قافله برجسته علمی در كشورهای اسلامی بود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA