فناوری اطلاعات راهی برای کاهش شکاف دیجیتالی است

استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت یکی از راههای اصلی برای توسعه کشورهای عقب مانده و راهکاری برای کاهش شکاف اقتصادی بین کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است .به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در همایش تخصصی فنی و ارتباطی برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی،افزود: انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییرات اساسی در زندگی بشرایجاد کرده و امروز با شبکه شدن جهان بعد مسافت و مکان برداشته شده است .
وی با اشاره روند برگزاری این همایش افزود: این همایش دومین همایش از مجموعه همایش های هفت گانه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی است که به ابتکاروزارت صنعت، معدن و تجارت و با تصویب کارگروه مدیریت فاوا برگزار می شود.
رئیس همایش تخصصی فنی و ارتباطی برای توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: هدف اصلی برگزاری این همایش،شناسایی ساختار موجود و وضعیت مطلوب فنی و ارتباطی در حوزه تجارت و اقتصاد الکترونیکی، تحلیل و شناسایی شکاف موجود جهت رسیدن از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب و ترسیم نقشه راه ساختار مطلوب فنی و ارتباطی است .
علی حکیم جوادی افزود: شناسایی نیازها، امکانات، ظرفیت و محدودیت های فنی و ارتباطی از دیگر محورهای این همایش است که با تعامل بخش دولتی، غیر دولتی و متخصصان و کارشناسان دانشگاهی بررسی می شود .
وی ادامه داد: بررسی زیرساخت های فنی و ارتباطی، بررسی مسائل راهبردی حوزه زیرساخت تجارت الکترونیکی و بررسی تجارب موفق و عملی در این حوزه ازجمله موضوعاتی است که در این نشست ها مورد تحلیل و ارزیابی کارشناسان و متخصصان قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پس از بررسی و تحلیل های صورت گرفته از سوی کمیته علمی، از میان 100 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، 12 مقاله انتخاب و در این همایش ارائه خواهد شد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA