ویژگی اصلی اینترنت پاک، رعایت حریم شخصی افراد است

یکی از مباحثی که در اینترنت پاک مورد توجه قرار می گیرد، حفظ حریم شخصی افراد از آسیب های احتمالی است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور، در نشست روز رایانه پاک که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال برگزار شد ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اینترنت پاک مراقب خواهد بود تا محتوای مفید و پاک در فضای اینترنت توسعه پیدا کند.
وی افزود: در حال حاضر، برخی اطلاعات موجود در اینترنت حاصل کسب و کارهای کثیفی است که معتقدیم جزو هسته اصلی اینترنت نیست و این شبکه باید از این نوع کسب و کارها پاک شود.
وی با اشاره به شکل گیری نوع جدید از زندگی در برخی از جوامع، خاطر نشان کرد: امروزه نظریه ای بر دنیا حاکم است که از آن به "زندگی دوم" تعبیر می شود و به این معنا است که افراد امروزه بر روی شبکه ها و فضای سایبر زندگی می کنند اما این نوع زندگی انسان را در اسارات مدرن حبس کرده و برای رهایی از آن باید چاره ای اندیشیده شود.
دکتر رضا تقی پور با تاکید بر نقش فناوری اطلاعات در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و گفت: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از سه حوزه اصلی در توسعه علم و فناوری محسوب می شود.
وی با بیان اینکه برخلاف آنچه تصور می شود کشور ما در تولید محتوای دیجیتال بدون دستاورد نیست ادامه داد: تعریف ما از اینترنت پاک تنها محتوای اسلامی آن نیست بلکه محتوای انسانی نیز در این طرح مطرح است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مطرح شدن ایده اینترنت پاک تاکید کرد: فضای اینترنت باید از این آسیبها تهی شده و سبب شکوفایی و بالندگی استعدادهای انسانی شود و در این راستا طرح اینترنت پاک ارائه شده است و باید توسعه آن در دستور کار قرار گیرد.
وی در مورد جزئیات اینترنت پاک نیز تصریح کرد: در اینترنت پاک، بسیاری از کاربردهایی که به صورت ماهوی در تعارض با هدف اولیه ایجاد اینترنت دیده می شود و به غلط وارد این شبکه شده حذف خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که بسیاری از محتواهایی که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال به مردم ارائه می شود، مصداق محتوای اینترنت پاک محسوب می شود، افزود: با تحقق شبکه ملی اطلاعات و زیرساختهایی که در حال آماده شدن است می توان اینترنت پاک را به جامعه جهانی ارائه کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA