پرداخت هزینه اسناد بیمه مفقودی و سرقتی

سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اعلام كرد، به منظورحمایت از بیمه شدگان و افزایش رضایت مندی آنان، هزینه اسناد درمانی مفقودی و سرقتی با اخذ گواهی از سوی مراجع انتظامی و یا قضایی و نظر موافق كمیسون فنی شعب، پرداخت می شود.

بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه و بودجه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ، برخی از بیمه شدگان سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح به دلیل مفقود شدن و یا سرقت اسناد و مدارك هزینه های درمانی خود با مراجعه به مراكز روز پرداخت و ارایه كپی اسناد، درخواست دریافت هزینه های انجام شده را می كنند.
بر اساس این گزارش ، از آنجا كه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح - ساخد- برابر ضوابط و مقررات موجود فقط در مقابل ارایه اصل اسناد و مدارك مربوطه مجاز به پرداخت مبلغ هزینه شده ( طبق ضوابط) است.
در این گزارش آمده، اجرای این طرح در جهت تكریم ارباب رجوع و كمك به بیمه شدگان، با مجوز هیات مدیره این سازمان از تیر ماه سال جاری پرداخت اسناد سرقتی با رعایت شرایط پیشنهادی و اخذ گواهی از سوی مراجع انتظامی و یا قضایی و اخذ نظر موافق كمیسون فنی شعبه مربوطه به ذی نفع قابل پرداخت شده است.
بر اساس این گزارش، به منظور كنترل و جلوگیری از پرداخت مجدد این گونه پرداخت ها، سامانه ای راه اندازی شده كه موارد را ثبت و ضبط می كند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA