جزییات چگونگی پرداخت حق عائله‌مندی و اولاد به زنان شاغل

معاون حقوقی رییس جمهور از تصویب پرداخت حق عائله مندی به زنان مجرد خود سرپرست، پرداخت حق اولاد به زنان متاهل سرپرست خانوار و همچنین پرداخت مستقیم یارانه به زنان دارای همسر معتاد و بد سرپرست در جلسه هیات دولت خبر داد.

فاطمه بداغی در باره مصوبات هیات دولت گفت : در این جلسه بحث این بود كه آیین‌نامه هدفمند كردن یارانه‌ها به نحوی تنظیم شود كه زنان بد سرپرستی كه مثلا همسر معتاد دارند بتوانند از یارانه‌ها به طور مستقل برخوردار شوند.
وی افزود: دولت این موضوع را مصوب و آن را به ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها ابلاغ خواهد كرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری در ادامه گفت: مساله دیگری كه در جلسه هیات وزیران به آن پرداخت شد، این بود كه آیا زنان مجرد از كمك هزینه عائله مندی برخوردار ‌می شوند یا نه ؟ یعنی زنان شاغلی هستند كه مجرد قطعی بوده و خودسرپرست هستند و آیا آنها مشمول دریافت كمك هزینه عائله‌مندی می‌شوند؟
وی تفاوت دیدگاه برخی دستگاه‌های دولتی در این زمینه را یادآور شد و افزود: با توجه به این مساله، دولت مصوب كرد زنان مجرد خود سرپرست می‌توانند كمك هزینه عائله‌مندی دریافت كنند.
بداغی در عین حال یادآور شد كه هر خانوار در مجموع یك كمك هزینه عائله‌مندی دریافت می‌كند و اگر زنانی شاغل بوده و دارای همسر باشند، این حق عائله‌مندی به شوهران آنها پرداخت می‌شود كه اكنون این رویه در حال اجرا است.
معاون حقوقی رییس جمهوری درباره فرایند تصویب پرداخت حق اولاد به زنان سرپرست خانوار تا سه فرزند نیز گفـت: در این رابطه مقرر شد بررسی كنیم اگر اجرای این فرایند با مصوبه هیات وزیران امكان دارد، از این طریق و چنانچه لایحه نیاز باشد با تقدیم لایحه به مجلس اقدام لازم را برای اجرای این مصوبه انجام دهیم.
بداغی همچنین اظهار داشت كه بررسی قوانین و مقررات از نظر اینكه چه محدودیت‌هایی در ارائه خدمات به مردم وجود دارد از دیگر موارد مطرح شده در جلسه هیات دولت بود.
معاون حقوقی رییس جمهوری افزود : از این رو، مقرر شد قوانین را برای خانوارهایی كه كه دارای بیش از سه فرزند هستند بررسی كنیم و اگر به مصوبات هیات وزیران یا تقدیم لوایح به مجلس نیاز دارد، پیش‌بینی لازم انجام شود تا امكان ارائه خدمات به فرزندان مازاد سه نفر نیز فراهم شود. 
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA