حکومت امام عصر(عج)، بهترین جایگزین نظم جهانی است

رییس جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در مشهد، با تاكید بر رو به پایان بودن نظم كنونی جهانی گفت كه هیچ جایگزینی بهتر از حاكمیت امام زمان (عج) برای نظم كنونی جهانی نیست.

محمود احمدی نژاد كه در نهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مشهد سخن می گفت، افزود: خدا را سپاسگزاریم كه معرفت به امام به سرعت در جهان در حال گسترش است.
رییس جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود برگزاری جشنواره امام رضا (ع) را یكی از بهترین رویدادها دانست و گفت: با وجود برگزاری نه دوره از این جشنواره، هنوز ظرفیت عظیمی در توجه و شناخت از امام وجود دارد و ما در ابتدای راه هستیم.
احمدی نژاد با بیان اینكه در این عالم هستی، حقیقتی بالاتر از امام وجود ندارد، افزود: امام تجلی همه حقایق عالم است.
رییس جمهوری مهمترین موضوع آفرینش را انسان دانست و یادآور شد: سجده برغیرخدا حرام است اما،خدای متعال به ملائكه دستور داد كه در برابر انسان سجده كنند چرا كه انسان جلوه هستی است.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه خدا انسان را در متن سختی ها و پستی ها خلق كرد ادامه داد: اما خدای متعال در انسان ظرفیتی قرار داد تا بتواند خود را تا خود خدا بالا ببرد.
رییس قوه مجریه اضافه كرد:انسان می خواهد به سمت مقام خلیفه اللهی حركت كند و به خدا برسد و این كار تنها با شناخت خدا و خود انسان قابل تحقق است.
احمدی نژاد با تاكیدبراینكه باید راه و راهنمای مسیر تكاملی انسان را شناخت، گفت: خدا را باید از نشانه ها شناخت، همه موجودات تجلی و نشانه خدا هستند اما متناسب با ظرفیت وجودی خود صفات خدا را تجلی می دهند.
رییس جمهوری با تاكید بر اینكه انسان بالاترین آینه خداست گفت: انسان كامل می تواند همه صفات خدا را تجلی دهد كه ما از آن با عنوان امام و معصوم یاد می كنیم.
وی كامل ترین شناخت از خدا را شناخت از طریق انسان كامل عنوان و تشریح كرد: برای شناخت خود نیز نیازمند شناخت انسان كامل هستیم.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله آزادی پرداخت و اظهار داشت: امام، آزادترین آزاده های عالم است چرا كه بنده ترین بندگان است.
احمدی نژاد آزادی حقیقی را جز در بندگی خدا ندانست و گفت: امام بنده است و اوج و تجلی معرفت است.
رییس جمهوری در ادامه تشریح صفات امام گفت: امام عین معرفت و عدالت است، اگر فقط همین یك جمله امیرالمومنین(ع) حاكم شود تمام دنیا را عدالت فرا خواهد گرفت كه فرمود، اگر همه حكومت دنیا را در ازای گرفتن دانه ای به زور از دهان مورچه ای به من دهند، نخواهم پذیرفت.
احمدی نژاد با اشاره به اینكه زمانی كه امام رضا(ع) را زیارت می كنیم حال و نگاهمان تغییر می كند گفت: مهمترین نتیجه زیارت امام رضا(ع) باید منتقل شدن به امام و انسان كامل حاضر یعنی حضرت مهدی(عج) باشد. او امروز وارث همه خوبی های امام رضا(ع) است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA