پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز جهانی پست

در سال جهاد اقتصادی همکاران پرتلاش اینجانب در شبکه پستی ، توانسته‌اند گام‌های مثبتی در مسیر خدمت‌رسانی برداشته و این مهم را به واقعیت تبدیل کنند.

در سال جهاد اقتصادی همکاران پرتلاش اینجانب در شبکه پستی ، توانسته‌اند گام‌های مثبتی در مسیر خدمت‌رسانی برداشته و این مهم را به واقعیت تبدیل کنند.بی‌گمان یکی از اهداف تعیین هفدهم مهرماه (نهم اکتبر) به عنوان "روزجهانی پست" آگاهی بخشیدن به آحاد جامعه از نقش این نهاد خدمتگزار در زندگی روزمره آنان و سهم آن در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها است. این شبکه عظیم انسانی در میهن ما به دلیل برخورداری از کارکنانی متعهد و دلسوز با ارائه خدمات متنوع، روزآمد و فراگیر و بهره‌مندی تمامی اقشار جامعه از آن به یکی از مردمی‌ترین سازمان‌های ارتباطی کشور تبدیل گشته و دلیلی روشن بر حضور موثر، توانمند و باکیفیت پست در عرصه تعاملات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور است.

با توجه به این که سال جاری در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌االعالی) به نام سال "جهاد اقتصادی" نامگذاری شده است، همکاران پرتلاش اینجانب در شبکه پستی با توکل به خداوند بلندمرتبه و در سایه همت عظیم و عزم راسخ خود، توانسته‌اند گام‌های مثبتی در مسیر خدمت‌رسانی برداشته و این مهم را به واقعیت تبدیل کنند.

امروزه شبکه‌های پستی به عنوان گسترده‌ترین شبکه ارتباطات فیزیکی در کشورهای پیشرفته دنیا با عرضه خدمات مختلف پستی متکی بر فناوری‌های نوین ارتباطی، موفق شده‌اند متناسب با نیازهای جامعه خود، به بهترین نحو خدمات عمومی را گسترش دهند.

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با جامعه پستی جهانی در سالی که گذشت، حرکت به سوی استفاده و برخورداری از فناوری‌های روز و ارائه خدمات متنوع الکترونیکی را از اهداف مهم خود تلقی کرده است. گسترش خدماتی چون بازار الکترونیک پست و توسعه دفاتر ICT روستایی از اقدامات موثر دیگری است که در راستای ارتقای سطح خدمات، رضایت و رفاه عمومی صورت گرفته است.

شبکه پست کشور بر این باور است که می‌بایست با بسترسازی مناسب، به موازات خدمات سنتی خود در آینده‌ی نزدیک تسهیلات لازم برای بهره‌گیری از خدمات جدید مبتنی بر فناوری‌های نوین را پایه‌ریزی نموده و از این ‌طریق بقا و تداوم خود را تضمین نماید.

خوشبختانه امسال در آستانه سال "جهاد اقتصادی" شاهد تحولات چشمگیری در پست کشور بوده‌ایم، به طوری که با تدابیر اندیشیده شده توسط مدیران ارشد شرکت پست، تدوین برنامه راهبردی این شرکت به انجام رسید. مطمئناً پیاده‌سازی این برنامه جامع، دقیق و هدفمند که مطابق با نیازهای شبکه طراحی شده است، می‌تواند با اجرای به موقع و صحیح، ارتقای کیفیت خدمات و کسب رضایت مشتریان را حاصل و نتایج درخشانی را عاید مردم و مجموعه پست کشور نماید.

همکاران گرامی، به نحوی واقفند؛ با وجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالای این صنعت مهم ارتباطی و جایگاه والایی که داراست، هنوز بسیاری از خدمات همچنان به صورت بالقوه باقی و نامکشوف باقی مانده که لازم است با برنامه‌ریزی اصولی و منسجم، نیازهای عمومی و الگوهای جوامع پستی موفق را شناسایی نموده، با بومی‌سازی آن، خدمات پستی نوین را در همه جا و برای همه سطوح جامعه ایجاد و گسترش دهیم.

عزیزان پرتلاش، خدمات پستی هم‌اکنون در دورترین و صعب‌‌العبورترین نقاط کشور هم در دسترس است، نیل به این هدف اگرچه سخت ولی در سایه تلاش و اهتمام شما خستگی‌ناپذیران تحقق یافته است. بی‌تردید وسعت این خدمت‌رسانی مرهون جدیت، مسئولیت‌پذیری و تعهد شما عزیزان است که هر ناممکنی را ممکن می‌سازد. از شما خدمت‌گزاران صدیق می‌خواهم دوشادوش هم، با همت عالی و همدلی در راه رضای خدای متعال، خدمت به خلق خدا را همواره و همیشه سرلوحه امور خود قرار دهیم.

در نهایت فرارسیدن هفدهم مهر ماه، روز جهانی پست را به تمامی خانواده بزرگ پست صمیمانه تبریک عرض نموده و از حضرت حی سبحان، سلامت، سعادت و سرافرازی ایشان را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) خواستارم .

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA