ارایه آموزش های فنی و حرفه ای به زنان سرپرست خانوار

رییس مركز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: زنان سرپرست خانوار در استان های مختلف كشور، آموزش های فنی و حرفه ای در رشته های گوناگون می بینند.

مریم مجتهد زاده افزود: زنان سرپرست خانوار با گذراندن دوره های آموزش فنی و حرفه ای در رشته های مختلف، می توانند شغل مناسب و دلخواه خود را انتخاب كنند.
وی با بیان اینكه این نوع آموزش ها در روستاها نیز انجام می شود، گفت: تمام این آموزش های فرهنگی، اقتصادی و بهداشتی برای خودكفاشدن و ارتقاء سطح آگاهی بانوان سرپرست خانوار است.
مجتهد زاده، خودكفا كردن زنان سرپرست خانوار را یكی از مهمترین مصوبات دور سوم سفرهای استانی دانست و گفت: این مصوبات با جدیت تمام در دور چهارم سفرهای استانی نیز پیگیری می شود چرا كه وضعیت شغلی و آموزشی زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست از مهمترین دغدغه های مركز امور زنان و خانواده است.
وی گفت: این آموزش ها كمك می كند تا زنان محصولات خود را تولید كرده و با آگاهی كامل در بازارچه هایی كه هزینه آن از سوی دولت تامین می شود، به معرض فروش بگذارند.
وی ادامه داد: ما تلاش می كنیم تا در دور چهارم سفرهای استانی رییس جمهوری ، تمام خلاء ها و مشكلات ویژه این گروه از زنان برطرف و مصوبات به طور كامل اجرا شود.
مجتهد زاده با بیان اینكه حق طبیعی زنان كشور است كه از امكانات موجود بهره مند شوند ، افزود: همه استان ها و شهرهای زیر مجموعه آنها از لحاظ اجرای مصوبات در مورد زنان به دقت بررسی می شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA