همدان كانون اصلی خیزش تمدن و فرهنگ ایران زمین است

رییس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه همدان در چهارمین دور از سفرهای استانی هیات دولت به این استان،گفت: همدان كانون اصلی خیزش تمدن و فرهنگ ایران زمین ،دارای سابقه چند هزار ساله و ارزش ها و میراث های گرانبهای ماندگار برای ملت ایران است.

محمود احمدی نژاد، در بدو ورود به فرودگاه همدان در جمع خبرنگاران افزود: استان همدان به لحاظ سابقه تاریخی، فرهنگی و تمدن ،به لحاظ موجودیت نیروی انسانی ، اثرگذاری در معادلات و مناسبات كشور و همچنین به لحاظ استعدادهای طبیعی و نعمت های خدادادی از استان های ممتاز كشور است.
احمدی نژاد اظهار داشت: مردم همدان در طول تاریخ به خصوص در طول تاریخ اسلام و به طور اخص در دوران انقلاب اسلامی برای ملت ایران نافع بوده اند و با همدلی و وحدت، خدمات كم نظیر و بعضا بی نظیری را برای كشور و انقلاب اسلامی انجام داده اند.
وی استان همدان را خاستگاه علما ، عرفا و بزرگانی دانست كه مانند ستاره هایی درخشان در تاریخ ملت ایران نورافشانی می كنند.
رییس جمهوری همچنین برنامه های دور چهارم سفر استانی هیات دولت به همدان را به طور مختصر مورد اشاره قرار داد و گفت: هدف از سفردور چهارم به استان همدان در وهله اول عرض سلام و ارادت و ملاقات با مردم خوب این استان است.
وی اظهار داشت: در این سفر وزرا و معاونین به همه شهرستان های استان سفر و ضمن ملاقات با مردم، در شورای اداری شهرستان ها شركت می كنند و به پیگیری پروژه ها و طرح های مربوط به حوزه های كاری خود می پردازند.
احمدی نژاد اظهار داشت: در این سفر بنا بر این است كه هر یك از معاونین و وزرا تمام كارها و پروژه ها و وظایف خود را در سطح كل استان یك بار دیگر مرور كنند.
رییس جمهوری اظهارداشت: تشكیل كارگروه ویژه استان و تشكیل جلسه هیات دولت از دیگر برنامه های دور چهارم سفر استانی دولت به همدان خواهد بود و در جلسه هیات دولت ابتدا روند مصوبات سفرهای قبلی پیگیری می شود.
احمدی نژاد افزود: بخشی از مصوبات مربوط به سفرهای گذشته نهایی شده، بخشی در دست اجرا قرار دارد و برخی از مصوبات نیز بنا به دلایل گوناگون كند پیش می رود كه باید بررسی شود و موانعی كه سبب كندی پیشرفت این مصوبات شده است،برطرف شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA