اعزام گروه پزشکی ایرانی در مکه منوره

معاون حج و عمره مركز پزشكی حج و زیارت گفت: نخستین گروه پزشكی این مركز، فردا به منظور راه اندازی بیمارستان های هلال احمر در مدینه و مكه، عازم عربستان سعودی می شوند.

ولید دنده افزود: این افراد، گروه های پیش رو و راه انداز بیمارستان های مكه و مدینه هستند كه 35 نفر در مكه مكرمه و 15 نفر در مدینه منوره مستقر خواهند شد.
این مقام مسوول در مركز پزشكی حج و زیارت ادامه داد: نخستین حضور زائران ایرانی در مكه 16 مهر و نخستین حضور زائران ایرانی در مدینه 17 مهر ماه خواهد بود.
دنده بر با بیان اینكه همه پزشكان كاروان ها آماده تشرف هستند گفت: لوازم و تجهیزات مورد نیاز به پزشكان كاروان ها تحویل شده است و هر كاروان یك پزشك همراه خواهد داشت.
معاون حج و عمره مركز پزشكی حج و زیارت در ادامه از زائران خواست در چند روز باقی مانده تا تشرف به سرزمین وحی، آرامش خود را حفظ كنند و برای دریافت نكات بهداشتی لازم با تلفن گویای مركز پزشكی حج و زیارت به شماره تلفن 86744444 تماس بگیرند.
دنده بر ادامه داد: همچنین زائران ایرانی می توانند پیش از اخبار ساعت 14 و 21 شبكه یك سیما، فیلم های آموزشی بهداشتی این مركز را تماشا كنند.
این مقام مسوول در مركز پزشكی حج و زیارت با بیان اینكه بیش از 40 درصد مراجعات زائران ایرانی به درمانگاه های مركز پزشكی حج در مكه و مدینه به دلیل سرماخوردگی است، اظهار امیدواری كرد با رعایت نكات بهداشتی از سوی زائران ایرانی، شمار مراجعات زائران به درمانگاه ها كاهش یابد.
بیش از 97 هزار زائر ایرانی امسال به حج تمتع اعزام می شوند كه نخستین گروه زائران ایرانی، 16 مهر ماه جاری به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.
همچنین امسال بیش از 600 پزشك كاروان، زائران ایرانی را در موسم حج همراهی می كنند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA