اعلام شرایط مشمولان برای تحصیل در خارج از كشور

مشمولان خدمت سربازی متقاضی تحصیل در دانشگاههای خارج از كشور با داشتن شرایط لازم می توانند ازكشور خارج شوند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی كشور در زنجان با اشاره به شرایط خروج پسران مشمول سربازی برای ادامه تحصیل به خارج از كشور گفت: درصورتی كه دانشگاه پذیرنده مورد تایید وزارت علوم بوده و متقاضی هم حداقل تحصیلات كارشناسی داشته باشد ، می تواند با هماهنگی لازم ازكشور خارج شود و پس از اتمام دوره دكتری و مدارج بالاتر به كشور باز گردد.
سرهنگ حلوایی افزود: افرادی هم كه قصد تحقیق از دانشگاه مقصد را دارند و یا برای مصاحبه مجبور به خروج از كشور هستند ، می توانند با وثیقه از كشور خارج شوند.
وی به سایر معافیت های سربازی هم اشاره كرد و گفت : پسران دارای سن بالای 18 سال تمام، مشمول سربازی می شوند كه در صورت اشتغال به تحصیل می توانند تا پایان دوره تحصیل خود از این معافیت بهره مند باشند.
معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی كشور، با بیان اینكه افراد تحصیل كرده در حین سربازی هم می توانند مشمول بخشودگی شوند، گفت: افراد دارای كارشناسی یك ماه، كارشناسی ارشد و دكتری 2 ماه و دكترای تخصصی 3 ماه می توانند از بخشودگی برخوردار شوند.
به گفته سرهنگ حلوایی افراد دارای مدرك تحصیلی دكترا و فوق تخصص هم می توانند حین سربازی با همكاری در بخش پژوهشی نیروی انتظامی بین 3 تا 18 ماه از بخشودگی برخوردار شوند.
وی همچنین گفت : درصورتی كه خانواده ای تنها یك فرزند پسر داشته باشد و یا پسری سرپرستی خانواده بدون پدر را برعهده داشته باشد و یا دارای صاحب پدر بالای 59 سال و یا زیر 59 سال بدون توانمندی و مبتلا به بیماری در صورت تایید مراجع ذیربط باشد، می توانند از شرایط معافیت كفالت بهره مند شوند.
معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی كشور، به معافیت فرزندان دوم خانواده های رزمندگان و جانبازان با داشتن شرایط خاص مشمول عنایت رهبری اشاره كرد و یادآورشد: جانبازان دارای 70 درصد مجروحیت، یك فرزند و در صورت داشتن جانبازی و اسارت حداكثر 2 فرزندشان از خدمت سربازی معاف هستند.
وی همچنین یادآورشد: فرزند پسر خانواده بدون سرپرست مرد كه مشمول خدمت سربازی هم شده باشد نیز می تواند از معافیت كفالت استفاده كند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA