لزوم راه اندازی سریع مراکز امداد و فوریت های رایانه ای توسط دستگاه ها

دستگاه ها می بایست به منظور مقابله با تهدیدهای احتمالی موجود نسبت به تشکیل و راه اندازی سریع مراکز امداد و فوریتهای رایانه ای اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات، مهندس سعید مهدیون در همایش امنیت فضای تبادل اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نبود ساختار مربوطه در سطح دستگاهها جهت کنترل رخدادها و تهدیدات امنیتی می تواند آسیب پذیری دستگاه ها را در مقابل اینگونه تهدیدها را افزایش دهد.
وی افزود: یکی دیگر از مواردی که در این حوزه می بایست مورد توجه قرار گیرد، بازنگری واصلاح ساختارهای موجود است تا بتوان به کمک آن بیشترین آمادگی را در مقابل تهدیدهای احتمالی فراهم کرد.
سعید مهدیون توسعه بستر فناوری اطلاعات بدون در نظر گرفتن تمهیدات امنیتی را تهدیدی جدی دانست و تصریح کرد: شکل گرفتن فناوری اطلاعات بر ساختار سنتی اداری و وابستگی فناورانه دستگاهها بدون درنظرگرفتن تمهیدات لازم می تواند به عنوان افزایش حوزه تهدید قلمداد شود.
وی خاطرنشان کرد: حذف مرزهای فیزیکی در حوزه فناوری اطلاعات و در دسترس قرارگرفتن آسان اطلاعات در صورت عدم رعایت ضوابط امنیتی می تواند زمینه سوءاستفاده سودجویان را فراهم کند.
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات با تاکید بر ارتقاء سطح دانش و آگاهی کاربران گفت: وابستگی فناورانه به بیگانگان و امکان سوءاستفاده از این فناوری ها از جمله تهدیدهایی است که می بایست از طریق افزایش سطح آگاهی عمومی با آن مقابله کرد.
وی با اشاره برزو جنگ نرم با استفاده از فناوری های نوین تاکید کرد: جنگ سایبری ماهیتش جنگ نرم بوده و یک جنگ نامحسوس است ، یعنی ماهیت جنگ در آن پیدا نیست.
وی با اشاره به ویژگی های جنگ سایبری گفت: این نوع جنگ مسالمت آمیز بوده و جنبة غیر خشونتی دارد و لذا در هنگام وقوع حساسیتی را در جامعه بر نمی‌انگیزد و در صورت عدم رعایت مسایل پیشگیرانه، با توسعه فناوری و همگام با افزایش رفاه فناورانه آسیب پذیری نسبت به آن افزایش می یابد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA