انتقال سازمان فنی و حرفه ای به وزارت علوم

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از انتقال آموزشكده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری خبر داد.

سعدالله نصیری قیداری گفت: در جلسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس كه با حضور معاونان وزرای آموزش و پروش و آموزش عالی، كارشناسان مركز پژوهش های مجلس برگزار شد روند انتقال ساختار و نیروهای آموزشكده های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری بررسی شد.
نماینده زنجان و طارم در مجلس هشتم افزود:با گزارش ارائه شده از سوی نهادهای مسئول این انتقال، مشخص شد كه به جز 26 آموزشكده از 200 آموزشكده كشور این انتقال بدون هیچ گونه مشكلی انجام شدنی است.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم گفت: از این 26 مورد 9 مورد وقفی است و 17 مورد هم به دلیل مختلط بودن آموزشكده های كشاورزی و آموزش های فنی وحرفه ای امكان انتقال آن با مشكلات حقوقی مواجه است.
نصیری قیداری گفت: معاونت های حقوقی دو وزارت خانه آموزش و پرورش و علوم ،‌تحقیقات و فن آوری موظف شده اند در خصوص مشكلات حقوقی انتقال آموزشكده های فنی و حرفه ای باقی مانده تبادل نظر كنند و گزارش آن را به كمیسیون ارائه دهند.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینكه دانشگاه فنی وحرفه ای از سال 91 در كشور ایجاد می شود، افزود: برای شروع هرچه بهتر این دانشگاهها حتما باید بودجه خاصی در نظر گرفته شود.
نماینده زنجان و طارم تصریح كرد: اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از اقدامات وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فن آوری برای تسریع در اجرایی شدن این طرح رضایت دارند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA