سفر رییس جمهوری ایران به کشور سودان

رییس‌جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از برخوردهای متناقض در نظام بین‌الملل گفت: زورگویان جهان علیه ملت های منطقه قطعنامه صادر می كنند و فشار می آورند تا آنها را از قیام و ایستادگی منصرف كنند اما دهها قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره رژیم صهیونیستی خاك می خورد و هیچ اقدامی علیه آن انجام نمی‌شود.

محمود احمدی نژاد در دیدار با جوانان، دانشجویان و مردم سودان در سالن دوستی شهر خارطوم تصریح كرد: رژیم صهیونیستی ابزار دست و نوكر آنهاست و آمده تا ملت های منطقه را تحقیر كند و در میان ملت‌ها تفرقه و تشتت ایجاد كند و اجازه ندهد قیام و حركتی علیه مستكبران انجام شود.
رییس جمهوری همچنین گفت : به فضل الهی و با بیداری ملت‌ها، دوره سیاه سلطه مستكبران در حال اتمام است و پایه‌های سلطه آنها به لرزه درآمده و آنها در عرصه‌های مختلف با بن بست مواجه هستند و در همه جا شكست خورده‌اند.
احمدی نژاد حركت موج بیداری ملت ها به خصوص در سرزمین‌های اسلامی را یادآور شد و گفت:هر جای دنیا كه حركت می كنیم ندای توحید و عدالت خواهی و آزادی خواهی بلند است؛ ملت ها بیدار شده اند و مستكبران سرآسیمه هستند و البته تلاش می كنند با فریبكاری حاصل بیداری ملت ها را به نفع خود مصادره كنند.
وی خطاب به جوانان سودانی حاضر در این مراسم ادامه داد:‌ آنان مذبوحانه تلاش می كنند رژیم صهیونیستی را نجات دهند تا فرصت ادامه حیات پیدا كند، اما از زبان شما چند جمله خطاب به ملت‌ها اعلام می كنم كه شجاع و هوشیار و متحد باشید؛ آمریكا و متحدین آنها در سراشیبی سقوط قرار دارند و رژیم صهونیستی رفتنی است و هیچ قدرتی نمی تواند آن را نجات دهد.

رییس جمهوری با تاكید بر این‌كه  تمام ملت‌ها بیدار شده اند و آینده از آن ملت هاست گفت: توطئه ها اثری ندارد، ظلم و فساد و تبعیض رفتنی است و به فضل الهی، توحید و عدالت و پرچم اسلام در اقصی نقاط جهان به اهتزاز در می آید.
احمدی نژاد خاطرنشان كرد: همه هوشیار باشند؛ دشمنان در نقطه پایان هستند، آنها هیمنه خود را در خطر می بینند و به دنبال تضعیف ملت‌های انقلابی و ایجاد تفرقه هستند. وی تصریح كرد: خوشبختانه چهره عناصر سازشكار و وابسته به رژیم صهیونیستی آشكار شده است.
رییس جمهوری با تاكید بر این‌كه عدالت و آزادی و عزت و توحید و اسلام ناب حق همه ملت‌هاست در عین حال تاكید كرد: باید مراقب بود عده زیادی مدعی آزادی و عدالت و دوستی با ملت‌ها هستند و از این‌رو، متواضعانه می گویم برای سنجش صداقت این افراد باید دید آنها در نقطه مقابل رژیم صهونیستی و در جبهه مقابل آمریكا قرار دارند یا خیر.
احمدی نژاد خاطرنشان كرد: محال است كسی آزادیخواه باشد و طرفدار رژیم صهیونیستی نیز باشد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA