فرصت 15 روزه سازمان ثبت احوال برای اعلام تغییر نشانی

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال كشور گفت: هموطنان 15 روز فرصت دارند تغییر نشانی خود را به سازمان ثبت احوال اعلام كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال كشور، محسن كرمی با اشاره به تدوین پیش‌نویس بخشنامه ارایه خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی با لحاظ كدپستی مندرج در كارت شناسایی ملی، گفت: این بخشنامه توسط معاونت اول رییس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.
وی اظهار داشت: این بخشنامه به دنبال تصویب شیوه نامه ثبت تغییر نشانی و مهاجرت در شورای عالی ثبت احوال، تدوین و ابلاغ شده است تا از این طریق، شهروندان نسبت به ثبت به موقع تغییر نشانی خود اقدام كنند.
كرمی ادامه داد: هم‌اكنون امكان اعلام تغییر نشانی به صورت الكترونیكی در سایت سازمان ثبت احوال برای شهروندان فراهم شده است.
وی تاكید كرد شهروندانی كه به سن 15 سال می‌رسند، موظف هستند در هنگام ارایه درخواست كارت شناسایی ملی، آخرین نشانی و كد پستی خود را ارایه كنند.
كرمی، همچنین به تشكیل بانك اطلاعات نشانی و كدپستی افراد در ثبت احوال اشاره كرد و افزود: سازمان ثبت احوال در كنار تشكیل پایگاه اطلاعات جمعیتی كشور، این بانك اطلاعات را تشكیل داده تا امكان مبادله اطلاعات آن را برای دستگاه‌های مجاز فراهم آورد.
معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال كشور تاكید كرد برابر قانون، صاحبان كارت شناسایی ملی مكلف هستند هرگونه تغییر در محل سكونت خود را ظرف 15 روز از طریق اداره ثبت احوال محل سكونت یا پورتال سازمان ثبت احوال اعلام كند.
به گفته وی، شركت پست جمهوری اسلامی نیز موظف است بانك اطلاعات نشانی و كدپستی نقاط و اماكن كشور را به روز رسانی كرده و در اختیار ثبت احوال قرار دهد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA