هر اندیشه ای که جایگاه انسان را نادیده بگیرد، یک فریب بزرگ است

 رییس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز سلطه‌گران از هدیه دادن آزادی و دموكراسی به ملت‌ها سخن می‌گویند اما این ارزش‌ها را در قالب بمب و اسلحه و در راستای تامین منافع سرمایه ‌داران بی‌فرهنگ دنبال می‌كنند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌ جمهوری، محمود احمدی نژاد در دیدار فعالان و رهبران گروه‌های ضد جنگ آمریكا در نیویورك افزود : هر اندیشه، مكتب و ادعایی كه به هر شكل جایگاه انسان را نادیده گرفته و یا تضعیف‌كننده آن باشد، بدون تردید یك فریب و دروغ بزرگ است.
رییس‌جمهوری اظهار داشت: امروز باید انسان‌های آزاده و مستقل دست در دست هم عشق و پاكی را فریاد بزنند، چرا كه عشق بر كینه، عدالت بر ظلم و انسان بر شیطان غلبه خواهد كرد.
احمدی‌نژاد با تاكید بر لزوم تعهد نسبت به جایگاه و كرامت انسان گفت: انسان مهمترین موضوع عالم هستی است و خداوند استعداد جانشینی خود و خلیفه الله شدن را به وی اعطا كرده است؛ خداوند انسان را با كرامت خلق كرده و از او خواسته كه با عزت زندگی كرده و به هیچ‌كس اجازه نداده كه حرمت و كرامت انسانی را حتی به نام دین مخدوش كند.
رییس‌ جمهوری مهمترین ماموریت شیطان را غافل كردن انسان از حقیقت انسانی دانست و گفت: كسانی كه طغیان و تجاوز می‌كنند در وهله اول، انسانیت خود را زیرپا می‌گذارند چرا كه ظلم، تجاوز، استكبار، جنگ و زورگویی توسط كسانی بوقوع می‌پیوندد كه انسانیت و حقیقت خود را فراموش كرده‌اند.
احمدی‌نژاد افزود: تمام كسانی كه برای اصلاح وضع موجود جهان تلاش می‌كنند در گام اول باید حقیقت انسان را معرفی كنند، چرا كه اگر افراد حقیقت خود را بشناسند ظلم و تجاوز نخواهند كرد.
رییس ‌جمهوری نجات انسان از دست شیاطین انسان‌نما را ماموریت مهم همه بشریت دانست و گفت: برخی شیاطین انسان‌نما برای پر كردن جیب سرمایه‌داران و در راستای تامین منافع آنها به كشورهای مختلف حمله می‌كنند و میلیون‌ها انسان را كشته و آواره می‌سازند.
احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه بین فرهنگ‌ها و تمدن‌ها هیچ گونه جنگی وجود ندارد، اظهار داشت: ‌فرهنگ و تمدن فرآیند مطالبات انسانی انسان ها و جلوه‌های متعالی و ماندگار آنان هستند؛ در تمام فرهنگ‌ها ارزش‌های انسانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و امروز در حقیقت شاهد جنگ بی‌فرهنگی و بی‌تمدنی علیه فرهنگ و تمدن انسانی هستیم.
رییس‌ جمهوری با بیان اینكه توده‌های مردم جهان امروز برای زنده نگه داشتن حقیقت مقاومت می كنند و با هم جنگ و دشمنی ندارند، گفت: كسانی جنگ و درگیری ایجاد می‌كنند كه خودشان را بالاتر از دیگران دانسته و حق امتیاز بیشتری برای خود قائل هستند.
وی با بیان اینكه امروز حقیقت انسان به خطر افتاده و شأن انسانی او مخدوش شده است، اظهار داشت: احساس مشتركی كه بین همه ما وجود دارد این است كه هنوز حقیقت انسانی برپا نشده و زندگی سعادتمندی كه خدا به انسان وعده داده تاكنون محقق نشده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA