سازمان ملل، برای تمامی ملل نیست

رییس جمهوری اسلامی ایران كه به منظور شركت در شصت و ششمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورك ُسفر كرده است، با انتقاد ازعملكرد سازمان ملل اظهار داشت : این مجمع جهانی باید به دنبال مطالبات واقعی ملت ها باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در بدو ورود به فرودگاه جان اف كندی در جمع خبرنگاران همچنین گفت : سازمان ملل باید به دنبال تقویت هویت ، حیثیت، كرامت و منافع ملت ها باشد.
وی افزود : سازمان ملل باید حداقل ها را رعایت كند.
رییس جمهوری افزود : سازمان ملل در زمان حاضر در سیطره چند كشور فاتح جنگ جهانی دوم است و كشورها برای رفت و آمد به این نهاد بین المللی باید از دولت آمریكا ویزا بگیرند درحالی كه آمریكا هم مثل سایر كشورها یك عضو است.
وی افزود : باید شرایط به گونه ای باشد كه دولت ها آزادانه به این مجمع بین المللی رفت و آمد داشته باشند و حقوق مردم خود را مطالبه كنند.
سخنرانی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل و بیان دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در خصوص مهمترین تحولات جهانی، دیدار با ایرانیان مقیم آمریكا ، اساتید و دانشجویان دانشگاههای آمریكا از برنامه های مهم كاری آقای احمدی نژاد در سفر پنج روزه به نیویورك است.
رییس جمهوری كشورمان ظهر روز پنج شنبه سی ویكم شهریورماه (22 سپتامبر) در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد كرد.
مصاحبه با رسانه ها و شبكه های مختلف تلویزیونی آمریكا و سایر كشورها از برنامه های دیگر رییس جمهوری در جریان سفر به آمریكا و شركت در نشست سالانه سازمان ملل است.
همچنین 10 گروه دانشجویی از ایالت های ویسكانسین، تكزاس، یوتا و نیویورك و همچنین 50 نفر از اساتید برجسته دانشگاههای كلمبیا، هاروارد و نیویورك با احمدی نژاد دیدار و گفت وگو می كنند.
گفتگو با ایرانیان مقیم آمریكا، دیدار با شخصیت‌های تاثیرگذار در مناسبات جهانی و همچنین دیدار با برخی سران كشورهای شركت‌كننده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از جمله برنامه‌های احمدی‌نژاد در حاشیه این سفر است.
در شصت و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل 92 رییس جمهور، 43 رییس دولت، پنج معاون رییس جمهور، 10 وزیر امور خارجه و 43 وزیر از 193 كشور عضو سازمان ملل شركت خواهند كرد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA