وجود نیم میلیون اهدا كننده مستمر خود در ایران

 به گزارش ایرنا، علی اکبر پورفتح الله روز یکشنبه در آیین رونمایی از تمبر چهل سالگی سازمان انتقال خون کشور که در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد ، افزود: از آغاز فعالیت مرکز انتقال خون در کشورمان تاکنون شاهد کاهش مرگ و میر بیماران هموفیلی و تالاسمی هستیم .

وی بیان کرد: خانواده این تعداد از بیماران کم خون قبل از راه اندازی این مرکز امید کمتری برای نجات و زنده ماندن فرزندان خود داشته اند.

پور فتح الله گفت:خون یک سرمایه ملی است و امید داریم تعداد اهداکنندگان خون روز به روز در کشور افزایش یابد.

وی عنوان کرد: تعداد اهداکنندگان مستمر خون در کهگیلویه و بویراحمد 10 درصد بیش از میانگین کشوری است.

پورفتح الله ابراز داشت: افراد اهداکننده مستمر خون نسبت به افراد دیگر دارای مسوولیت اجتماعی بالاتری بوده و قانون گراتر هستند.

وی افزود: زنان به دلیل مسایل خاص خود نسبت به مردان کمتر اهداکننده خون هستند و البته اهداکنندگان زن برای این سازمان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

به گفته وی دولت برای افزایش و جذب بیشتر اهداکنندگان خون برنامه خاصی را در دستور کار دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در مراسم رونمایی از تمبر سازمان انتقال خون، گفت: مرکز انتقال خون استان تاکنون اقدامات مطلوبی انجام داده و انتظار می رود تجربه 40 ساله این سازمان به طور مناسبی به کار گرفته شود.

سید موسی خادمی افزود: استفاده منطقی از یارانه های نقدی و طرح تحول نظام سلامت نقش مهمی در سلامت داشته است و امید می رود این رویکرد در تمام بخش های راهبردی با همت دولت تدبیر و امید گسترش یابد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA