تمبر «آقای رمان ایران» رونمایی شد

تمبر یادبود محمود دولت‌آبادی هم‌زمان با هفتادوچهارمین سالگرد تولد این نویسنده با عنوان «آقای رمان ایران» در زادگاهش سبزوار، دیار ابوالفضل بیهقی و شهر نثر ایران، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سبزوار بعدازظهر جمعه (17 مردادماه) میزبان مراسمی بود که در آن با حضور شماری از اعضای شورای شهر سبزوار، علاقه‌مندان به عرصه فرهنگ و ادبیات و برخی از چهره‌های دانشگاهی، هنری و اجتماعی شهرستان، علاوه بر خوانده شدن بخش‌هایی از رمان «کلیدر» دولت‌آبادی همراه با ساز، از تمبر اختصاصی این نویسنده پیشکسوت معاصر به دست حاج علی فتاحی - پدر شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس - رونمایی شد.

جرأت به خرج دهیم، قدر بزرگان‌مان را بدانیم

علی فتاحی - پدر شهیدان فتاحی - که خود از پیشکسوتان تئاتر سبزوار است، پیش از رونمایی از این تمبر درباره محمود دولت‌آبادی گفت: در همایشی که چند سال قبل در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار ‌شد وقتی محمود دولت‌آبادی وارد مجلس شد در سومین ردیف از صندلی‌ها نشست. بزرگان دانشگاه آمدند و هر کار کردند که ایشان را به جلو ببرند و به دولت‌آبادی گفتند جا را از قبل برای شما نگاه داشته‌اند، اما او به هیچ عنوان جایش را تغییر نداد. بعد از سخنرانی هم باز آمد در همان ردیف سوم نشست و این یعنی تواضع. هر کس در هر کجا بنشیند شرف المکان به المکین است. محمود دولت‌آبادی هر کجا بنشیند، "محمود" است، "پسندیده" است، "بزرگ" است.

او در ادامه اظهار کرد: محمود حالا دیگر تنها فرزند دولت‌آباد، فرزند کویر، فرزند سربداران و فرزند سبزوار نیست. او حالا دیگر فراوطنی است. محمود مژده‌ای هم برای سبزوار دارد که نمی‌توانم علنی بیان کنم. اما امیدوارم که این ایده محمود قبل از رفتنش در شهر سبزوار تحقق پیدا کند. جرأت به خرج دهیم، قدر بزرگان‌مان را بدانیم و نترسیم.

 پدر شهدیان فتاحی همچنین گفت: «کامل هنران در وطن خویش غریب‌اند». امیدوارم محمود از این غربت دربیاید، از این غربت با «غ» دربیاید و با قربت با «ق» برای ما باشد، برای شهرمان، دیارمان و کشورمان.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA