سرمایه گذاران منطقه ویژه انرژی پارس مشمول معافیت٢٠ ساله مالیاتی می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس به نقل از مهدی یوسفی افزود: کالاهایی که قرار است در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس استفاده شود، از عوارض گمرکی معاف می شوند، از این رو شرکتهای خارجی که قطعات و تجهیزات خود را وارد این منطقه کنند، هزینه تمام شده پایینی را متقبل خواهند شد.

یوسفی گفت: نمایندگی وزارت امورخارجه درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس درآینده نزدیک ایجاد می شود و تمهیدات خاصی برای دریافت ویزای نیروهای خارجی و آسان شدن قوانین کار اندیشیده شده است تا ویزای کار برای خارجی ها با شتاب بیشتری اعطا شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به برگزاری سمیناری برای سرمایه گذاران خارجی در عسلویه افزود: در این سمینار که آذرماه امسال برابر با نوامبر یا دسامبر 2014 میلادی در ایران برگزار می شود، ارزیابی های اقتصادی برای این سرمایه گذاران انجام خواهد شد.

وی گفت: براساس ظرفیتهای منطقه طرحهای سرمایه گذاری از مقیاس کوچک تا بزرگ برای سرمایه گذاران خارجی به تفسیر تشریح می شود.

یوسفی گفت: در حوزه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس سرمایه گذاران تعهدی برای همکاری با شرکتهای ایرانی ندارند، اما در صورت تمایل می توانند از شرکتهای ایرانی برای همکاری دعوت کنند.

وی با اشاره به دیدار گروه های خارجی از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: اتاق بازرگانی ازمیر ترکیه به تازگی از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس دیدن کرده و فرصتهای سرمایه گذاری برای آنها تشریح شده است.

وی افزود: گروه هایی از کشورهای آلمان و قطر نیز ضمن دیدار از منطقه، علاقه مندی خود را برای سرمایه گذاری ابراز کرده اند.

یوسفی گفت: یکی از برنامه های اساسی این سازمان کاهش تعداد دروازه های ورودی گمرک در منطقه ویژه پارس جنوبی از ٦٧ مورد به ٣٤ دروازه است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به برخی مشکلات گمرک ها اشاره کرد و گفت: هم اکنون شرایط به گونه ای است که برای جا بجایی کالا از یک فاز به فاز دیگر، چهار مرحله کنترل گمرکی را باید پشت سر بگذارد اما با کاهش مبادی گمرکی درصدد هستیم تا این مشکل برطرف شود.

یوسفی افزود: صادرات و واردات کالا در منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی نقشی بسیار مهم دارد و گمرک در این منطقه نیز فعالیت های بسیار خوبی چه در زمینه ورود کالاها و تجهیزات مورد نیاز و در بخش صادرات کالاها و محصولات تولیدی دارد.

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی درمحدوده شهرستان های عسلویه و کنگان در جنوب استان بوشهر واقع است و طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی دراین منطقه در دست اجراست.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA