توافقنامه ارتقا پروانه اپراتور دوم به نسلهای بالاتر امضا شد

 به گزارش ایرنا، علی اصغر عمیدیان روز دوشنبه در این مراسم افزود: بر اساس الحاقیه سازمان تنظیم مقررات، فرکانس های مورد نیاز تامین شده و ایرانسل می تواند نسبت به راه اندازی پایلوت نسل سوم و بالاتر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه بعد از امضاء توافق نامه، بر اساس پیوست، شرکت ایرانسل، طرح پایلوت را عملیاتی خواهد کرد، افزود: بعد از ارزیابی فنی و مالی و اجرای درست طرح پایلوت، اوایل شهریور ماه سال جاری و همزمان با هفته دولت اجازه ارتقاء سرویس به ایرانسل داده خواهد شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات رگولاتوری با بیان اینکه برای ارتقاء تلفن همراه باند پهن مبنی بر خدمات نسل سوم و بالاتر لازم است که مجوزها مبتنی بر سرویس باشد نه تکنولوژی، افزود: تاکنون 30 جلسه با شرکت خدماتی ایرانسل برای این ارتقا تشکیل شد و 40 جلسه نیز درون رگولاتوری برای بخش های مالی، فنی و نظارت برگزار شده است.

عمیدیان با تاکید بر انجام تعهدات مالی توسط شرکت ایرانسل برای اجازه ارتقاء توسط سازمان تنظیم مقررات، گفت: حرف اول برای اجازه و ارتقاء، امضاء تعهدات مالی است.

وی تحقق ماده 46 برنامه پنجم توسعه، برای استفاده از موبایل باند پهن به عنوان پیشران اولیه توسعه خدمات را ضروری برشمرد و گفت: ایجاد فعالیت اپراتورهای مجازی، افزایش نوآوری در خدمات و بومی سازی آنها، پاسخگویی به نیازهای جدید جامعه، ایجاد تحرک در بازار فناوری اطلاعات از اهداف تحقق مصوبه 186 است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ضرورت ایجاد فرصت های شغلی، تولید سلامت همراه، آموزش همراه و تجارت همراه افزود: حفظ سرمایه گذاری های موجود، افزایش سهم ارتباطات در تولید ناخالص ملی و بی طرفی نسبی در توزیع فناوری ، همه و همه ضرورت ارتقاء به نسل سوم و بالاتر را فراهم می کند.

عمیدیان اضافه کرد: حفظ شرایط رقابتی به ویژه برای اپراتور سوم و وایمکس و همچنین حمایت از تولید داخلی در حوزه تولید محتوا ضروری است.

وی در اختیار گذاشتن فناوری wifi برای مدیریت خدمات را ضروری برشمرد و افزود: یکسان سازی حق استفاده از باند فرکانس و تعهدات پوششی برای برقراری عدالت در دستور کار ما قرار دارد.

عمیدیان با اشاره به اینکه شرکت همراه اول،در این خصوص، تاکنون سه جلسه کاری با سازمان تنظیم مقررات داشته است افزود: نیازمند برگزاری نشست های متعدد با شرکت همراه اول هستیم تا بند بند پیوست ها را با این شرکت، آنالیز کنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA